przełożona banku sprzedawała dane klientów


dyrektorka olsztyńskiego oddziału jednego z największych polskich banków została zatrzymana za sprzedaż poufnych danych klientów. Za wykrycie tajemnicy bankowej, grozi jej do trzech lat więzienia i poniekąd milion złotych grzywny.

W Faktach po Faktach Marek Migalski próbował ucieleśnić się w rolę wolontariusza call-center i nakłonić do głosowania na Jarosława Kaczyńskiego niezdecydowanego wyborcę, którego udawała Beata Tadla. Europoseł PiS chciał popisać się wyszukanym słownictwem i… całkiem się pogubił. Opolska prokuratura bada trzy wątki wczorajszej strzelaniny w środek Opola. W jej wyniku zginął mężczyzna - bodajże jeden z bandytów, którzy napadli na właściciela kantoru w galerii handlowej. W sprawie zatrzymano trzy osoby. niższa izba parlamentu odrzucił poprawki Senatu do noweli ustawy zmieniającej zasady wypłaty becikowego i skierował ją do podpisu prezydenta. Wg nowelizacji, aby do końca 2011 r. dostać becikowe, wystarczy udowodnić jedną wizytę w czasie ciąży u ginekologa lub położnej.Prezydent Lech Kaczyński wyraził w czwartek w trakcie spotkania z szefem rządu Mołdawii Vladem Filatem rekomendacja dla europejskich aspiracji tego kraju - poinformował PAP minister w Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik. W niedzielę w porze wieczoru w Tarnobrzegu wyłowiono z wody konkret 49-letniego mężczyzny - to prawdopodobnie druga datek powodzi na Podkarpaciu, a 13 w całym kraju. atoli z regionu w niedzielę późnym wieczorem dopływały też optymistyczne wieści - w kilku gminach na Podkarpaciu odwołano pogotowie powodziowy. Nawet o czwórka tysiące złotych 1 stycznia obniżone zostaną emerytury członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. w tej chwili członkowie WRON otrzymują średnio ok. 8500 tysiąca złotych miesięcznie, dostaną o ponad połowę mniej. Podobne obniżki czekają od początku stycznia także oficerów służb specjalnych PRL - być może to być nawet 41 tysięcy osób.

dwójka osoby zginęły, a 20 zostało rannych w zderzeniu pasażerskiego busa z tirem w Hajdaszku (Świętokrzyskie) - poinformowała Ewa Jurkiewicz z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Prezydent Lech Kaczyński podpisał wnioski o zdjęcie ministra sportu - Mirosława Drzewieckiego, sprawiedliwości - Andrzeja Czumy oraz spraw wewnętrznych i administracji - Grzegorza Schetyny - poinformował prezydencki członek rządu Paweł Wypych. W kolejnych dniach kampanii politycy PiS będą potem chcieli przedstawiać Jarosława Kaczyńskiego jako męża stanu na trudne czasy. Chcą plus pokazać, że ich lidera wspierają coraz to to nowe środowiska. Możliwe jednak, że w najbliższych dniach konflikt zbrojny zostanie wstrzymana, bo Jarosław Kaczyński będzie musiał zająć się chorą matką - pisze "Polska The Times".

W poniedziałek przyjedzie do własny z dwudniową wizytą prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko z małżonką. Spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim, premierem Donaldem Tuskiem i marszałkami Sejmu Bronisławem Komorowskim i Senatu Bogdanem Borusewiczem. We wtorek odwiedzi Przemyśl, gdzie spotka się z przedstawicielami społeczności ukraińskiej i lokalnymi władzami. obrzęd pogrzebowa szczątków 40 mieszkańców Łodzi zamordowanych przez Niemców w pierwszych miesiącach II wojny światowej odbyła się we wtorek, w 70. rocznicę wybuchu wojny, na cmentarzu komunalnym Doły w Łodzi. Szczątki ofiar odnalazła w ubiegłym roku zespół archeologów na terenie dawnego poligonu wojskowego Brus w Łodzi. Obrót 100 kilogramami amfetaminy i 50 tys. tabletek ekstazy o wartości około 2,5 mln zł natomiast wyłudzenie kredytów na podstawie sfałszowanych dokumentów zarzuciła 22 osobom z Kalisza Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp.Oficer UB, osądzony na 8 lat więzienia za zabójstwo w 1946 r. b. żołnierza AK, chce uniewinnienia lub ponownego procesu. dysertacja apelacyjna Jerzego R. spadła w poniedziałek z wokandy z powodu jego choroby. Jest już przesądzone, że Janusz Lewandowski w nowej Komisji Europejskiej obejmie tekę komisarza, odpowiedzialnego za budżet - donosi kronika "Polska". ekipa komisji poznamy w przyszłym roku. Nie ma porozumienia w bielskim Szpitalu Wojewódzkim. Protestujące pielęgniarki odrzuciły propozycję podwyżek. Z dyrekcją porozumiały się wprawdzie protestujące w Szpitalu Ogólnym. coraz mają zakończyć strajk.

Kamiński pozwie do sądu obecnego szefa CBA


W najbliższych dniach zdymisjonowany dyrektor Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński złoży morał do sądu pracy przeciwko swemu następcy. Kamiński twierdzi, że bieżący dyrektor CBA Paweł Wojtyniuk nie chce wydać mu świadectwa pracy, tłumacząc, że ten dalej jest funkcjonariuszem - podaje RMF FM.

Sekuła: Kempa i Wassermann będą przesłuchani


prezydium Sejmu sugeruje, by hazardowa komitet śledcza jak najszybciej przesłuchała posłów PiS Beatę Kempę i Zbigniewa Wassermanna - powiedział dziennikarzom naczelny komisji Mirosław Sekuła (PO) po zakończeniu posiedzenia Prezydium.

"Woda nie przeleje się przy użyciu wały, na sto procent"


Fala kulminacyjna na Odrze "wchodzi" do Wrocławia i w najbliższych godzinach będzie płynąć dzięki miasto. - Wiemy, że mowa trawa nie przeleje się przez wały. Mamy stuprocentową pewność - uspokajał na antenie w TVN24 prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. I dodał: - Dziękuję za to, że w takiej chwili jesteśmy wszyscy razem.

Lotto: wylosowano szczęśliwą szóstkę


W dzisiejszym losowaniu Dużego Lotka padły następujące liczby:

W drodze do szkoły wpadł prosto pod samochód


Uczniowie ruszyli we wtorek do szkół, ale punkt programu z nich chyba zapomniała o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa na ulicy. W Zambrowie 10-latek wbiegł na przejściu dla pieszych prosto pod koła samochodu. Na eudajmonia chłopcu nic się nie stało.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego