"Lepszego losowania być nie mogło"


Wyniki losowania grup przyszłorocznych mistrzostw świata selekcjonerzy wszystkich reprezentacji przyjęli z zadowoleniem. - Wyrównana grupa, a to oznacza, że każdy ma szansę na awans - w sztabach 32 finalistów turnieju to na ogół powtarzany komentarz.

Watykan cofnął zakazy, jakie Jan Paweł II nałożył na arcybiskupa Juliusza Paetza po głośnej aferze molestowania za pomocą tego hierarchę kleryków - informuje "Gazeta Wyborcza". Ponad 500 osób więcej niż w niedzielę ulicami Krakowa w 67. Marszu Pamięci, organizowanym, by obchodzić ofiary likwidacji krakowskiego getta. W czasie marszu wielokrotnie nawiązywano do sobotniego zdewastowania pomnika pomordowanych w obozie w Krakowie-Płaszowie. Padły słowa: "wstyd" i "hańba". Sejmowa komisja śledcza mająca wyłuszczyć m.in. tzw. aferę hazardową będzie pracować dwa miesiące dłużej niż zakładano - przewiduje uchwała PiS. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ocenia, że ma ona dużą szansę na pozytywne rozpatrzenie przez Sejm.konfrontacja z grypą w tym roku kosztowała Polaków już blisko 130 mln złotych. chyba że mór nie minie, wydatki wzrosną kilkakrotnie - ocenia "Rzeczpospolita". Badania laboratoryjne potwierdziły życie wirusa A/H1N1 u kolejnych trzech osób. Dwie z nich są hospitalizowane - dowiedzieli się dziennikarze w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Osiem tygodni więzienia w zawieszeniu na dwunastka miesięcy - na taką karę została skazana kobieta, która nadto na głos - zdaniem sąsiadów - uprawiała seks.

- jak wiadomo przeanalizujemy ten film i będziemy kontaktować się rosyjskimi przedstawicielami dyplomatycznymi celem zajęcia stanowiska - to odpowiedź wiceministra spraw zagranicznych Andrzeja Kremera na emisję filmu "Sekrety tajnych protokołów" - rosyjskiego obrazu, jaki zarzuca Polsce paktowanie z Hitlerem.

Wygnany na banicję był już stary Renault Flavio Briatore walczy o rekompensatę "za wykroczenie jego dobrego imienia". włoski nabab za to, że został wyrzucony z Formuły żąda milionowego odszkodowania i zaatakował szefa Międzynarodowej Federacji Samochodowej Maxa Molseya. przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy weźmie część w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie - powiedział jego rzecznik.

Władze 11 z 16 regionów PO popierają Bronisława Komorowskiego, nic bardziej błędnego kujawsko-pomorskie murem stoi za Radosławem Sikorski. Liderzy czterech województw przez cały czas się wahają - donosi "Polska". W artykule w znanym internetowym magazynie "Slate" małżonka Radosława Sikorskiego, Anne Applebaum, dzieli się z czytelnikami swoimi refleksjami jak niedoszłej Pierwszej Damy po przegranej męża w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. jeśliby druga tura wyborów prezydenckich odbyła się w tę niedzielę Donald Tusk pokonałby tak jak prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i Włodzimierza Cimoszewicza - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".Zdrowe, liczne rodziny to przyszłość polski i Kościoła - mówił kardynał Stanisław Dziwisz w trakcie niedzielnej sumy pontyfikalnej, która była kulminacją odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. klecha apelował o realną asystent dla rodzin. Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej uchylił w środę ubiegłoroczne rozstrzygnięcie Moskiewskiego Sądu Miejskiego w sprawie skargi stowarzyszenia Memoriał dotyczącej mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku i skierował ją do ponownego rozpatrzenia za pomocą ten sąd. 57-letnia belferka Steph Crossley została zwolniona z pracy za to, że w czasie alarmu przeciwpożarowego w klasie wymierzyła klapsa uczennicy, by ją uspokoić - donosi "Sunday Telegraph".

Polki zdominowały wyższe uczelnie


Po zniesieniu poboru do wojska studiuje raz za razem mniej mężczyzn. Uczelniom grozi run - akcentuje "Dziennik periodyk Prawna".

Nie wiesz jak pomóc? Pomoże "Szlachetna paczka"


niemało osób poszkodowanych za pośrednictwem powódź później bardzo potrzebuje pomocy. Niestety nie do każdego ona dociera. Aby temu zaradzić uruchomiono nadzwyczajne wydanie akcji "Szlachetna Paczka".

"Byłam na polu po bitwie"


"Nasz Dziennik" zamieścił wywiad z żoną jednej z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Opowiedziała ona o warunkach pobytu w Moskwie w czasie identyfikacji ciał bliskich.

Turyści uwolnieni z Machu Picchu


Zakończyła się ewakuacja turystów z okolicy Machu Picchu w peruwiańskich Andach. Z powodu lawin błotnych i powodzi na miejscu uwięzionych było tam nieco tysięcy podróżnych z całego świata.

Poznań będzie miał własną Gwardię Narodową


poniekąd sto osób w Poznaniu chce służyć w ochotniczej formacji wojskowej Narodowych Siłach Rezerwowych. Będzie to człon wzorowana na amerykańskiej Gwardii Narodowej. Oprócz ćwiczeń, które mają trwać 30 dni w roku, przyszli nieetatowi żołnierze będą mogli także działać na sprawa społeczeństwa, biorąc udział w akcjach ratunkowych. NSR mają liczyć do końca roku 10 tys., a docelowo 20 tys. żołnierzy.

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje wycieczki szkolne dla dzieci oraz niezapomniane

- jeśli jesteś zainteresowany organizacją zielonej szkoły dla swojej klasy koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą.