PŚ w saneczkarstwie: Waniczek liczy na podium


Mam nadzieję, że austriacka teren zabudowany St. Sebastian drugi raz będzie dla nas szczęśliwa i apiać staniemy na podium - przyznał w rozmowie z PAP specjalizujący się w saneczkarstwie na torach naturalnych Damian Waniczek (LKS Jastrząb Szczyrk).

Z całej Rosji, dokąd trwa żałoba w związku z katastrofą samolotu polskiego prezydenta, płyną do Polaków wyrazy współczucia. - Ciągłe opady deszczu z wykorzystaniem najbliższych kilka dni, głównie na południu Polski, mogą doprowadzić do podwyższenia stanu wód, aczkolwiek nie powinny one przekroczyć stanów alarmowych - poinformował w sobotę naczelny IMiGW Mieczysław Ostojski. Europejska Partia Ludowa (EPL) z zadowoleniem przyjęła podpisanie przy użyciu Polskę aktu ratyfikacji Traktatu z Lizbony i zaapelowała do Czech, aby uczyniły to samo, "aby Unia Europejska mogła iść naprzód".Umieszczone nieopodal litewskich tablice z nazwami w języku polskim muszą dać nura z ulic w rejonie solecznickim, postanowił w październiku sąd. Samorząd rejonu decyzji tej się nie podporządkował, wskutek tego obecnie tablice ma zdejmować komornik. Polscy tenisiści Mariusz Fyrstenberga i Marcin Matkowski zmierzą się z amerykańskim deblem rozstawionym z numerem drugim - bliźniakami Bobem i Mikem Bryanami w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w hali Bercy (z pulą nagród 2,75 mln euro). Wracający do zdrowia po wypadku kierowca Ferrari Felipe Massa przeprosił w czwartek za komentarze dotyczące Fernando Alonso. Brazylijczyk, który w 2010 roku będzie jeździł z Hiszpanem w jednym zespole, powiedział wcześniej, że Alonso musiał wiedzieć o planowanym wypadku Nelsona Piqueta jr w czasie ubiegłorocznego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Singapuru.

nad 20 lat po zamachu na stalowy ptak Pan Am nad Lockerbie, w którym zginęło 270 osób, szkocka milicja podejmuje "nowe czynności śledcze" w tej sprawie. Ich celem jest ustalenie, czy w zorganizowaniu zamachu - za który skazano tylko jedną osobę - uczestniczyło więcej ludzi.

Przedstawiciele 96 państw oficjalnie potwierdzili swój część w niedzielnych uroczystościach pogrzebowych pary prezydenckiej - poinformowało MSZ. nie zważając na tego do Krakowa przyjadą również wysocy przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, NATO, ONZ i Rady Europy. spotkanie państw NATO zaangażowanych w wojnę w Afganistanie w sprawie zwiększenia wojsk w tym kraju odbędzie się 7 grudnia - poinformował rzecznik NATO James Appathurai.

Konsultacje w sprawie projektu rozmieszczenia w Rumunii naziemnych elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej "prawdopodobnie" odbędą się w marcu - poinformowało we wtorek rumuńskie ministerium Spraw Zagranicznych. Anderlecht Bruksela został zdeklasowany w pierwszym meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów dzięki Olympique Lyon, kto zwyciężył na własnym obiekcie aż 5:1. wyraziciel Rosji w sąsiedztwie NATO Dmitrij Rogozin nie ma wątpliwości, że za emisją wyemitowanego wczoraj w Gruzji reportażu, sugerującego początek inwazji Rosjan na Gruzję stoi prezydent Michael Saakaszwili.muskularny wstrząs wtórny wywołał w sobotę panikę w zrujnowanej przy użyciu wtorkową katastrofę sejsmiczną stolicy Haiti Port-au-Prince - podała agencja dpa, powołując się na świadków. członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował w poniedziałek, że kierowniczka unijnej dyplomacji Catherine Ashton trzykrotnie odwiedzi Polskę: 12 kwietnia, 24 maja i między 2 a 4 lipca. Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) został międzynarodowym mistrzem Madziar w bojerach. Czwarte położenie zajął Marek Bernat (Juvenia Olsztyn). Jest niesłychanie prawdopodobne, że w tym kraju, na Balatonie, zorganizowane zostaną mistrzostwa świata i Europy, które powinny rozpocząć się w niedzielę.

Trzy osoby powieszono za handel narkotykami


Trzech Irańczyków skazanych za handel narkotykami powieszono w więzieniu w Isfahanie w środkowej części Iranu - poinformował prorządowy irański dziennik.

Irak: Co w żadnym wypadku 8 osób zginęło w zamachu w Bagdadzie


Co w żadnym wypadku osiem osób zostało zabitych, a 21 rannych, gdy dwa bomby eksplodowały w niedzielę wieczór na bazarze w szyickiej dzielnicy we wschodnim Bagdadzie.

Marianne Timmer nie wystąpi na igrzyskach


Holenderska panczenistka Marianne Timmer nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Ostatnią szansą wywalczenia miejsca w reprezentacji wcześniejszy wewnętrzne kwalifikacje na dystansie 1000 m, na którym kwartet lata temu w Turynie zdobyła złoty medal. Zajęła w nich atoli trzecie miejsce.

prezes rady ministrów Berlusconi wierzy w długowieczność


Premier makaroniarz Silvio Berlusconi wierzy w to, że można żyć 120 lat. Mówił o tym w trakcie obchodów 90.urodzin księdza Luigi Verze. W kierowanym przez niego instytucie w Mediolanie prowadzone są badania nad długowiecznością, które zwierzchnik rządu od dawna wspiera.

Kibice z Korei Płn zobaczą mecz na żwawo


Północnokoreańska telewizja poinformowała, że pokaże na żwawo poniedziałkowy (21 czerwca) spotkanie swojej reprezentacji z Portugalią w piłkarskich mistrzostwach świata w RPA. To będzie pierwsza taka zagraniczna transmisja w historii komunistycznego kraju.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego