Goodyear kupił w wezwaniu 0,06 proc. akcji Dębicy


Goodyear kupił w wezwaniu 8.220 akcji Dębicy, inaczej 0,06 proc. kapitału zakładowego spółki i głosów na WZA - poinformował pośredniczący w wezwaniu UniCredit CAIB Poland.

coś koło tego 80 proc. Polaków chce, by państwo wysyłało do firm więcej kontrolerów, alarmuje "Gazeta Wyborcza" w oparciu o sondaż PBS DGA. sejm przyjmie w piątek ostateczną wersję ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, zapowiada "Rzeczpospolita", która opisuje gorący spór polityczny towarzyszący pracom nad tym aktem prawnym. udziałowiec zamierzający przekroczyć przyporządkowany próg udziałów w firmie z branży finansowej będzie musiał powiadamiać o swoich planach KNF - przewiduje projekt nowelizacji ustaw regulujących rynek finansowy. Jego pierwsze czytanie odbyło się w czwartek w Sejmie.Przedstawiony przez ministra finansów czarny scenariusz przyszłości budżetu jest obliczony na to, by w toku kampanii prezydenckiej powiedzieć, że jest lepiej niż zakładano, a to zasługa rządu Donalda Tuska. chociaż w części jest to element czarnego PR-u - powiedział w niedzielę PAP doradca prezydenta, prof. SGH Adam Glapiński. Przedsiębiorcy z branży budowlanej spodziewają się, że w 2010 roku branża pracownik budowlany urośnie o 4,7 proc., zaś w przyszłym roku o 5,2 proc. - wynika z badania KMPG i CEEC. Przedsiębiorstwa spodziewają się w 2010 roku wzrostu sprzedaży o 4,1 proc., zaś ich obecne eksploatacja mocy produkcyjnych wynosi 70 proc. nie bacząc na wstępnym oczekiwaniom giełdy na Wall Street zakończyły piątkową sesję na plusach. indeks Dow Jones wzrósł o 0,09%, S&P 500 o 0,22%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,1%. Czwartkowa rozstrzygnięcie Fed dotycząca podwyżki stopy dyskontowej do poziomu 0,75% z początku zrodziła obawy o szybszą podwyżkę kosztu pieniądza w USA.

Budimex podpisał umowę z gdańskim Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na rozbudowę węzła Karczemki w Gdańsku o wartości 152,92 mln zł netto, poinformowała spółka w komunikacie.

Rzeczpospolita Polska może najwcześniej doczepić się do Europejskiej Unii Monetarnej w roku 2014, ale 2015 jest z większym natężeniem realistyczny - oznajmił wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Co jak co, ale finanse potrafimy zdradzać jak nikt. Lechistan wykorzystuje najwięcej pieniędzy unijnych spośród 27 państw Unii, biorąc pod uwagę wydawane kwoty - uważa członek rządu rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. tymczasem dyrektorka klubu PiS, była minister rozwoju Grażyna Gęsicka przyznaje, że pod tym względem jesteśmy pierwsi, ale gorzej - jej zdaniem - z efektywnością.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w środę, że Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła protest firmy Alpine Bau w sprawie przetargu na kontynuację budowy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. gałąź hazardowa od dwóch lat stara się, by jej automaty pod osobisty dach przyjęła państwowa spółka przedsięwzięcie - informuje "Rzeczpospolita". Giełdowe byki doskonale wykorzystały pierwsze dwa dni tygodnia do podciągnięcia indeksów. Sprzyjał im nieobecność w wyższym stopniu istotnych informacji i wydarzeń dotyczących gospodarki.zatrudniony odbywający podróż służbową wyjąwszy granicami kraju na wszystko ponosi z tego tytułu znaczne wydatki. więc też dieta przysługująca mu w związku z taką podróżą jest wyższa niż w przypadku podróży krajowej. Dla jej rokowania najważniejsze jest określenie czasu trwania podróży zagranicznej i jej państwa docelowego. Autostrada Kraków - Szarów zostanie oddana do użytku, opodal zastrzeżeń wielickich strażaków, informuje "Dziennik Polski". Koktajle pełne celebrytów i cheerleaderek: Indian prezes rady ministrów League naprawdę chciała zostać najbogatszym turniejem krykieta na świecie. teraz ta roszczenie jest zagrożona, co pokazuje, jak polityka i interes nie powinny się ze sobą mieszać.

Żelazne nerwy i wyobraźnia Bernanke’ego zjednują poparcie Obamy


Ben Bernanke rozpoczął urzędowanie na stanowisku szefa amerykańskiej Rezerwy Federalnej składając skromną obietnicę: utrzymać status quo. niemniej jednak przyszło mu zmierzyć się z najpoważniejszym krachem od czasu Wielkiego Kryzysu. Podjęta z wykorzystaniem Bernanke’ego batalia z załamaniem zmieni bankowość centralną w tak z dużej odległości idący sposób, że efekty tych zmian będą odczuwane przez następne dekady.

wystarczy wojny, ale miny pozostały


W 2010 r. system ekonomiczny przyspieszy, wynika z ankiety "Pulsu Biznesu" przeprowadzonej wśród ekonomistów. Ale fajerwerków nie należy oczekiwać, dodaje gazeta.

Pieniądze na przyzakładowe przedszkola


Do 16 kwietnia firmy mogą składać wnioski o dotacje na tworzenie przyzakładowych przedszkoli. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że do podziału jest 17,5 miliona złotych. Środki pochodzą z Unii Europejskiej. dotacja może objąć chociażby 100 procent kosztów planowanej inwestycji.

Sawicki o Wspólnej Polityce Rolnej po 2013 r.


Do 3 czerwca każdy rezydent państw UE może wyrazić swoją opinię na przedmiot Wspólnej Polityki Rolnej Unii po 2013 r. Opinie zbiera komisja Europejska. link do strony KE znajduje się na stronie resortu rolnictwa. Głównym punktem debaty jest sprawa dopłat bezpośrednich.

400 mln zł z jednego procenta


O 35 proc. wzrosła liczba przekazana organizacjom pożytku publicznego w ramach 1 proc. podatku. W tym roku trafiło do nich niby 400 mln zł, alias o 100 mln zł więcej niż przedtem rokiem, informuje "Dziennik periodyk Prawna".

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje wycieczki szkolne dla dzieci oraz niezapomniane

- jeśli jesteś zainteresowany organizacją zielonej szkoły dla swojej klasy koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą.