Goodyear kupił w wezwaniu 0,06 proc. akcji Dębicy


Goodyear kupił w wezwaniu 8.220 akcji Dębicy, inaczej 0,06 proc. kapitału zakładowego spółki i głosów na WZA - poinformował pośredniczący w wezwaniu UniCredit CAIB Poland.

Unicredit podniósł cenę docelową dla Polimeksu o 11 proc., do 4,20 zł - podała agencja Bloomberg. Strata netto grupy LPP w I kwartale 2010 roku wyniosła 4,8 mln zł wobec 7,8 mln zł straty rok poprzednio - podała towarzystwo w raporcie kwartalnym. pokłosie okazał się być pośledni od konsensusu rynkowego zakładającego stratę na poziomie 0,9 mln zł. CIR poinformowało PAP, że projektowane zmiany mają na celu m.in. pomoc pracodawcom prowadzącym działalność gospodarczą, którzy - z powodu powodzi - musieli przerwać lub ograniczyć swoją działalność.Zakłady Chemiczne Police w I kwartale tego roku mogą pokazać dodatni skutek operacyjny - powiedział dziennikarzom szef Polic Zbigniew Miklewicz. Pierwsza sesja w nowym tygodniu upłynęła w mieszanych nastrojach. Unibep za 5,1 mln zł nabył 100 proc. udziałów w spółce celowej powołanej do realizacji projektu deweloperskiego niedaleko ulicy Rzymowskiego w Warszawie. Inwestycja, w której powstać ma 222 mieszkań posiada projekt i pozwolenie na budowę - poinformował Unibep w komunikacie.

Po setkach plotek i kilkunastu wyciekach informacji, nowy dynks ze znaczkiem Apple ujrzał na koniec światło dzienne. Zgodnie ze wszystkim przewidywaniami Steve Jobs pokazał zgromadzonym w San Francisco dziennikarzom i blogerom tablet - czyli multimedialny dotykowy sprzęt, który ma przeobrazić nasze droga do sieci i rozrywki.

rekomendacja został wydana niedaleko cenie 16,40 zł, a w poniedziałek o 11.30 papiery TVN wyceniono na 16,53 zł. Przedział cenowy akcji Enei oferowanych za pomocą Ministerstwo Skarbu Państwa wynosi 15,5-17,5 zł - poinformował PAP głosiciel prasowy MSP Maciej Wewiór.

W 2009 roku ilość uczestników Otwartych Funduszy Emerytalnych zwiększyła się o 543,6 tys. osób, oznacza to postęp o 3,9 proc. Najwięcej klientów zyskały AXA OFE, ING OFE i OFE PZU - podały w środowym raporcie Analizy Online. Na krajowym rynku walutowym, po wczorajszej lekkiej aprecjacji złotego, dzień dzisiejszy nastąpiła związek kursu polskiej waluty w okolicach poziomu 4,1200. Dzisiejsze ruchy kursów EUR/PLN i USD/PLN charakteryzował absencja zmienności i stabilizacja. Od 1 stycznia 2010 r. pozostający w zatrudnieniu rodzice ewentualnie opiekunowie dziecka mogą wykorzystać odpowiednio z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, a ojcowie także z urlopu ojcowskiego. Instytucje te wprowadziła przepis z dnia 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy - kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. nr 237, poz. 1654), dalej regulacja nowelizująca. niżej przedstawiamy zasady na jakich udziela się tych urlopów a ich wymiar w latach 2010-2011.poziom jest w idealnym punkcie, by począć przygotowania do programu konsolidacji finansów publicznych - uważa Marek Belka, naczelny departamentu europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Z dniem 1 stycznia br. weszły w obecność zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług dotyczące miejsca świadczenia w pobliżu świadczeniu usług. Jest to o tak duża liczba istotne, że lokalizacja świadczenia usługi wskazuje, dokąd daną usługę powinno się opodatkować. Eksperci są zgodni, że do produkcji rolnej wypada dopłacać. Różnią się lecz w opiniach, w jaki sposób wspierać rolnictwo, by było ono efektywne i jednocześnie zapewniało przyporządkowany ilość dochodów mieszkańcom wsi - wynika z dyskusji na przestrzeni środowej konferencji "Wieś i uprawa roli w debacie publicznej: stereotypy, polityka, wiarygodność".

Point Group i Fox International Channels mają utworzyć spółkę joint-venture


Platforma Mediowa Point Group (PMPG) podpisała z firmą Fox International Channels wstępne umowa (Memorandum of Understanding) w sprawie stworzenie spółki joint-venture, która ma oferować m.in. usługi reklamowe w internecie, poinformowała spółka w piątek.

MSP nie będzie na siłę sprzedawać resztówki TP SA w 2009 r.


ministerium Skarbu Państwa (MSP) nie będzie na siłę sprzedawać w 2009 roku resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej (TP SA) - poinformował dziennikarzy Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu.

W PKN Orlen rozpoczęły się ustalenia ws. podwyżek płac


Przedstawiciele zarządu i związków zawodowych PKN Orlen odbyli we wtorek wstępną turę rokowań w ramach sporu zbiorowego, dotyczącego podwyżek płac w 2010 r.

Skarbówka rozpoczęła kontrolowanie sklepów z dopalaczami


Urzędy skarbowe od wtorku rozpoczęły dochodzenie sklepów z tzw. dopalaczami. Kontrolerzy chcą sprawdzić czy sprzedaż tych towarów jest legalna, a także czy płacone są podatki od takiej działalności - poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowy resortu finansów Magdalena Kobos.

Wall Street przestraszona przedtem Halloveen


Spadki na amerykańskiej giełdzie. Na zamknięciu notowań współczynnik Dow Jones Industrial spadł o 1,21 proc. do 9.762,69 pkt. Nasdaq zniżkował 2,67 proc. do 2.059,61 pkt., a rejestr S&P 500 spadł o 1,95 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.042,63 pkt.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego