Goodyear kupił w wezwaniu 0,06 proc. akcji Dębicy


Goodyear kupił w wezwaniu 8.220 akcji Dębicy, czyli 0,06 proc. kapitału zakładowego spółki i głosów na WZA - poinformował pośredniczący w wezwaniu UniCredit CAIB Poland.

większa część dzisiejszego dnia stała pod znakiem aprecjacji wspólnej waluty. Po wczorajszej nieudanej próbie pokonania poziomu 1,44, tym społem inwestorom udało się, a tok zanotował najwyżej na poziomie 1,4458. acz po południu, w oczekiwaniu na dobre dane ze Stanów Zjednoczonych, amerykańska pieniądz zaczęła odrabiać straty i w efekcie nim godziną 16:00 notowaliśmy poziomy w okolicy 1,4430. Same dane nie dawny zbyt ciężko zaskakujące. Bieżący odczyt indeksu nastrojów konsumentów w USA wyniósł 52,9 pkt, inaczej cokolwiek więcej niż oczekiwane 52,5 pkt. ostatecznie dolar zyskał jeszcze troszkę w sesji europejskiej i po godzinie 16:00 kurs znalazł się na poziomie 1,4422. Orlen, PKO pula polski i PZU to najdroższe polskie marki w szóstej edycji rankingu "Rzeczpospolitej" najcenniejszych w naszym kraju marek. członek rządu finansów Jacek Rostowski powiedział, że rząd będzie musiał dokładnie zbadać sprawę ew. fuzji PKO BP z BZ WBK.- rezerwa Federalna nie zamierza w najbliższym czasie budować stóp procentowych - powiedział w trakcie swojego wystąpienia przed Kongresem USA stary Fed Ben Bernanke. albowiem rynki czekały na taką deklarację, to nie wywołała ona żadnych poważnych ruchów na wykresach indeksów. najogromniejszy na świecie amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer zamierza zamknąć ósemka fabryk, ograniczyć produkcję w sześciu i zwolnić sześć tysięcy pracowników. Analitycy Raiffeisen obniżyli rekomendację dla Budimeksu do "redukuj" z "kupuj".

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku, w raporcie z 18 sierpnia rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla CEZ-u od "redukuj" ustalając cenę docelową na 140,60 zł.

zielony uległ wczoraj nieznacznemu osłabieniu. Opublikowane za oceanem dane miały właściwie pożądany charakter. Europejski Bank centralny oraz bank Anglii pozostawiły stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Inwestorzy czekają na dzisiejsze dane. Samorządy nie chcą przekształcać szpitali w spółki. Minister zdrowia Ewa Kopacz ma nowy plan, który powinien zachęcić powiaty i gminy do takich działań - dowiedział się "Dziennik czasopismo Prawna".

- poziom wykazywał maksymalnie włości wolę, by zapewnić produkcję w stoczniach, ale stosował procedury nieprofesjonalne - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Steinhoff członek rządu gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. indeks Nikkei 225 spadł na zamknięciu o 0,62 proc. i wyniósł 9.383,24 pkt. komitet Nadzoru Finansowego zatwierdziła perspektywa emisyjny TU Europa - poinformowała komisja w piątkowym komunikacie.Kilkuset górników przez półtorej godziny pikietowało przedtem katowicką siedzibą Kompanii Węglowej. Sprzeciwiali się groźbie zamknięcia kopalni Halemba-Wirek w Rudzie Śląskiej. szefostwo spółki uspokaja, że decyzje o przyszłości kopalni na razie nie zapadły. Polska gospodarka wydaje się być w niezłej formie. rozwój produkcji przemysłowej w listopadzie wyniósł 9,8 proc. rok do roku - podał centralny urząd Statystyczny. To mnóstwo lepsze dane, prognoz rynkowych. Minister finansów szuka pieniędzy, aby było z czego wypłacać zasiłki, alimenty i opłacać składki ZUS za bezrobotnych - akcentuje "Rzeczpospolita".

Tydzień dobrych danych z własny


Początek zeszłego tygodnia na rynku złotego przebiegał pod znakiem konsolidacji. Kursy EUR/PLN oraz USD/PLN poruszały się w przedziałach wahań odpowiednio: 4,1000 - 4,1200 natomiast 2,8550 - 2,8800. Brak istotnej zmienności w notowaniach krajowej waluty związany był z brakiem zaplanowanych znaczących publikacji danych z makro oraz poruszającym się plus w trendzie bocznych kursem EUR/USD.

Fatalna ocena Agory


Analitycy Millennium DM w raporcie z 11 stycznia obniżyli rekomendację dla Agory do "redukuj" z "neutralnie", a cenę docelową podywższyli do 18,90 zł z 14,80 zł.

Holenderskie superszybkie pociągi


W ździebko nad trzy godziny z Amsterdamu do Paryża? Od dzień dzisiejszy jest to możliwe. dziewiczy superszybki pociąg pasażerski Thalys przemierzył przedtem południem trasę Amsterdam-Paryż w 3 godziny i 13 minut, czyli 51 minut krócej niż dotąd.

złoty pod kreską


Czwartek upłynął relatywnie bez nerwów - na rynku nie pojawiły się żadne nowe decyzje, ani wypowiedzi na temat przyszłości strefy euro, które mogłyby zawirować rynkiem. jakkolwiek mimo to eurodolar w czwartek poruszał się w kanale - między 1.23 a 1.2430.

prawdziwy drama w TVP!


200 mln zł - taką stratę finansową dostrzec ma TVP na basta 2009 r. Spółka będzie wnioskować o jej pokrycie do ministra skarbu, od którego oczekuje podniesienia kapitału zakładowego telewizji. MSP podkreśla, że od dawna nie zgadzało się z polityką finansową TVP, ale do konkretnych wniosków odniesie się, gdy te do niego wpłyną.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego