W MSP aukcja udziałów "Wiedzy Powszechnej"


10 grudnia odbędzie się licytacja 85 proc. udziałów warszawskiego Wydawnictwa "Wiedza Powszechna" - poinformował w czwartek ministerstwo skarbu.

- Wstępne dane GUS dotyczące wzrostu PKB w 2009 roku są zgodne z oczekiwaniami Narodowego Banku Polskiego i z punktu widzenia Rady Polityki Pieniężnej są neutralne. obraz polskiej gospodarki jest pozytywny, zaś jej mocne fundamenty są podstawą, aby kursu złotego był niezachwiany - ocenił w rozmowie z PAP Sławomir Skrzypek, boss NBP. Greece will decide within weeks on whether or not to activate a European Union and International Monetary Fund aid mechanism, Prime Minister George Papandreou told Newsweek. Polskie kopalnictwo Naftowe i Gazownictwo zapowiada kontynuację rozmów z Gazprom Exportem na rzecz dodatkowych dostaw gazu - poinformowała towarzystwo w środowym komunikacie prasowym.resort skarbu opublikuje w pierwszym tygodniu marca zaproszenie do składanie ofert, a następnie negocjacji w sprawie zakupu należących do Skarbu Państwa akcji spółki działanie - poinformowało w czwartek ministerstwo. resort Gospodarki przygotowało założenia do projektu ustawy, która ma rozwiązać tarapaty gruntów pod linie przesyłowe, tzw. przepis drogi. wzorzec przewiduje utworzenie specjalnych korytarzy, w których przedsiębiorcy będą mogli lokować urządzenia przesyłowe. Usterki w samochodach to w ostatnim czasie nie ale wręcz specjalność japońskich producentów. Po Toyocie, Nissanie, Daihatsu, Suzuki i VW teraz do warsztatów wzywa swych klientów General Motors. I to od razu 1,3 miliona - w USA. Problemy dotknęły modeli Chevrolet Cobalt natomiast kilku Pontiaców.

Jedna z wiodących w Polsce sieci sprzedaży hurtowej i detalicznej sprzętu AGD, RTV i IT - Neonet złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie trzech dystrybutorów regionalnych sieci Avans: Avans Północ, Avans Południe i Avans środek - Wschód - poinformował UOKiK.

oszczędny zastój pierwszej dekady XXI wieku wydaje się konać do historii. Niektórzy nawet widzą już globalną gospodarkę na ścieżce systematycznego wzrostu. Zdaniem analityków doszło w tym momencie do zmiany paradygmatu w dziedzinie globalnego inwestowania. grupa Selena - szkoleniowiec funkcjonowanie na całym świecie holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej - uzyskała narastająco po trzech kwartałach 2009 roku skonsolidowane przychody w wysokości 479,3 mln zł, co oznacza wzrost o 22,1% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. korzyść netto wyniósł 21 mln zł i wzrósł o 21,1%.

B. wicepremier i członek rządu gospodarki Janusz Steinhoff uważa, że odmiana w strukturze akcjonariatu EuRoPol Gazu jest możliwa; kodeks spółek handlowych zezwala na wywłaszczenie za odszkodowaniem mniejszościowego udziałowca. W jego opinii ważniejsze jest natomiast zadbanie o rynkowe funkcjonowanie tej spółki. jutro debiut praw do akcji Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Zdaniem analityków gorsze nastroje między inwestorów mogą wpłynąć nieznacznie negatywnie na zachowanie spółki w pierwszych dniach notowań, nie przekreślają tymczasem szans na smaczny debiut. niemiecki członek rządu gospodarki Rainer Bruederle wezwał we wtorek Rosję i Białoruś do szybkiego rozwiązania sporu o tranzyt gazu. Poinformował też, że nie spodziewa się obecnie znacznych zakłóceń w dostawach gazu do Niemiec.Japońskie czyste technologie węglowe, dające wysoką sprawność energetyczną przy minimalnej emisji CO2, były w czwartek głównym tematem spotkania polskich i japońskich specjalistów w Katowicach. Firmy i instytuty z obu krajów deklarują współpracę w tej dziedzinie, choć konkretnych projektów na razie nie ma. W czwartek akcje spółek notowanych na giełdzie w Szanghaju odrobiły wszystkie poważne straty z poprzedniego dnia. Jednakże absencja stabilności i gwałtowne wahania na rynkach finansowych skłaniają regulatorów do poszukiwania sposobów na odsiecz rynku. Górnictwo, jednakowo jak np. koksownictwo i przemysł zbrojeniowy, zostanie objęte rządowym programem pomocy dla branż szczególnie dotkniętych kryzysem - zapowiedziała w środę podsekretarz gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

ZUS zapłaci za zmiany w emeryturach


Zapowiedziana przy użyciu stopień odmiana w systemie emerytalnym, prócz zastrzykiem gotówki dla ZUS, przyniesie też dodatkowe koszty - przypomina "Rzeczpospolita". Chodzi o modernizację systemu informatycznego, z pomocą którego ubezpieczający rozlicza składki i wypłaca emerytury Polakom.

Deutsche pula podniósł rekomendację dla Asseco


Analitycy Deutsche Banku podnieśli rekomendację dla Asseco Poland do "kupuj" z "trzymaj".

Nowe minima po danych z USA


gdyż ówczesny tydzień z serią słabych danych z USA nie był w stanie zaszkodzić notowaniom złotego, bieżący z uspokajająco dobrymi danymi o zatrudnieniu musiał przynieść fortyfikacja polskiej waluty. To dopiero co dzień dzisiejszy po danych z USA mieliśmy kolejne minimum na parze EURPLN - 3,8660. W skali tygodnia złoty zyskał plus poniżej innych głównych walut.

Fed poczeka na targowisko pracy


Wczorajszy dwadzieścia cztery godziny przyniósł dalsze odprężenie euro poniżej dolara, ale również wyhamowanie spadków na rynkach akcji. targ z dalszymi decyzjami chce poczekać na rezultat dzisiejszego posiedzenia Fed oraz wcześniejsze dane makroekonomiczne.

Plocke: budżet resortu dobry; PiS zgłasza poprawki


W 2010 r., pomimo kryzysu, rolnicy dostaną więcej pieniędzy na dopłaty do paliwa rolniczego i ubezpieczenia rolne. O połowę mniej budżetowych środków niż w tym roku trafi do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. podsekretarz rolnictwa Kazimierz Plocke uważa, że budżet resortu na 2010 r. "pozwoli zrealizować wszystkie zadania", a opozycja budżet ten krytykuje.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego