DMŚ w tenisie stołowym: Polska - Hellada 3:2


Polscy tenisiści stołowi pokonali Grecję 3:2 na inaugurację drużynowych mistrzostw świata w Moskwie.

Do co najmniej 20 wzrosła liczba ofiar ataku na konwój NATO w Afganistanie. według danych afgańskiego MSW, rannych zostało co najmniej 47 osób. W dzielnicy Kabulu, w której przeprowadzono zamach, znajdują się m.in. parlament, Muzeum Narodowe, budynki rządowe i lecznica przyjmujący zachodnich pacjentów. Abchazja nie będzie prowadzić dialogu z gruzińskimi władzami dopóty, póki Tbilisi nie uzna jej niepodległości - powiedział podczas wizyty w Moskwie prezydent tej separatystycznej republiki Siergiej Bagapsz. zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryl wyznał, że nieszczęście pod Smoleńskiem wypełniła jego serce szczególnym bólem, gdyż przed chwilą tam z wykorzystaniem 25 lat pełnił swoją posługę pasterską.W odpowiedzi na nieco głośnych przestępstw z użyciem broni palnej brukselscy policjanci zagrozili strajkiem przeciwko brakowi bezpieczeństwa w niektórych dzielnicach belgijskiej stolicy. Odpowiedzialność za doprowadzenie do II wojny światowej ponoszą przywódcy wszystkich wielkich mocarstw tamtych czasów - ocenia Andriej Isajew, jeden z liderów partii Jedna Rosja. Na czele tej partii stoi szef rządu Władimir Putin, a tekst Isajewa wyeksponowano na jej oficjalnej witrynie internetowej. Rozpoczęła się przebudowa słynnej Maracany w Rio de Janeiro, głównej areny piłkarskich mistrzostw świata w 2014 roku.

Polacy chcą przyjeżdżać do Szwecji, aby zaszczepić się lub kupić szczepionkę przeciwko tzw. świńskiej grypie. Szwedzkie władze wydały oświadczenie: nie ma takiej możliwości.

Czy piątkowa emisja "Katynia" Andrzeja Wajdy w rosyjskiej telewizji obszar kulturowy oznacza zmianę podejścia rosyjskich władz do zbrodni? - To zanadto daleko idący morał - mówi rosyjski historyk Władimir Pribyłowski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Jak zaznacza, nie ma szans, by obraz filmowy trafił do masowego odbiorcy. strzelanina w Kalifornii. on wszedł do restauracji z dwoma pistoletami w rękach i otworzył zapał do rodziny swojej pasierbicy. Zabił dorosłego mężczyznę i 8-letnie dziecko, a ranił kobietę i jej 6-letniego synka. dalej strzelił sobie w głowę.

Mekką światowej siatkówki nazwała w czwartek łódź wiceprezydent Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) Riet Ooms, która wzięła porcja w konferencji prasowej poprzedzającej finałowy współzawodnictwo Ligi Mistrzów siatkarzy. Sąd w Los Angeles nie zgodził się na zaoczne egzekucja procesu Romana Polańskiego. uprzedni major rosyjskiej milicji Aleksiej Dymowski, został w piątek aresztowany pod zarzutem popełnienia oszustwa i wykorzystania w tym celu służbowego stanowiska. Milicjant zasłynął wystąpieniem w internecie, w którym zdemaskował korupcję i kompetencję swoich przełożonych.Robert Kubica zajął 4. miejsce w wyścigu o Grand Priz Malezji, rozegranym na torze Sepang. Trzecia skreślenie mistrzostw świata Formuły 1 zakończyła się niewymownie dla zespołu Red Bull Racing. Prawnicy Romana Polańskiego chcą, by sąd w Los Angeles ujawnił tajne zeznania prokuratora uczestniczącego w postępowaniu sądowym przy reżysera 33 lata temu i przekazał te zeznania Szwajcarii - podała filia Associated Press. Urzędujący szef rządu Belgii Yves Leterme zapowiedział , że Belgia, obejmująca po Hiszpanii kierownictwo semestralne w UE, będzie skromna i gotowa jest ograniczyć własną rolę prezydencji UE, tak by dać więcej miejsca przewodniczącemu Rady Europejskiej Hermanowi Van Rompuyowi.

Szkocja zaszczepi dzieci


Kolejna krok programu szczepień przeciwko nowej grypie w Szkocji obejmie dzieci - poinformowała tamtejsza minister zdrowia Nicola Sturgeon. Szkockie władze chciałyby zaszczepić coś koło tego 260 tys. dzieci w wieku od szóstego miesiąca do piątego roku życia. Sceptyczni wobec szczepionek są natomiast amerykańscy rodzice.

komitet śledcza wyjaśni kulisy epidemii A/H1N1


W europarlamencie powstanie specjalna komisja śledcza ds. reakcji UE na grypę A/H1N1. Europosłowie podejrzewają, że pod wpływem sektora farmaceutycznego i nieuzasadnionej paniki, kraje członkowskie dopuściły się marnotrawstwa publicznych pieniędzy na szczepienia.

Uratował kobietę. Zmarł na oczach 20 osób


nad 20 mieszkańców Nowego Jorku zignorowało leżącego na chodniku umierającego mężczyznę, który wprzódy uratował kobietę przed atakiem złodzieja - informuje "The Daily Telegraph".

Bohaterowie naszego podwórka wkraczają!


Zachłyśnięci wielką grą w Anglii, Hiszpanii, Niemczech ewentualnie Lidze Mistrzów z raz po raz większym trudem zauważamy ponowne pojawienie się kostropatej ligi polskiej. A niemniej nie chcemy być nacją, która żyje zaledwie problemami innych. głównie przed Euro 2012.

Węgry udostępniły ośrodek polskim ofiarom powodzi


Premier Węgier Viktor Orban postanowił oddać rządowy ośrodek wypoczynkowy nad Balatonem do dyspozycji dzieci z polskich i węgierskich rodzin dotkniętych powodziami - powiedział w piątek poseł rządzącej partii Fidesz, Mariusz Revesz.

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje wycieczki szkolne dla dzieci oraz niezapomniane

- jeśli jesteś zainteresowany organizacją zielonej szkoły dla swojej klasy koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą.