Rocznica wybuchu wojny w cieniu Rosji


W dzisiejszych uroczystościach rocznicowych na Westerplatte weźmie udział 19 premierów. Jak się dowiedział "Dziennik", prezydent Kaczyński szykował ogromnie ostrą odpowiedź na rosyjski szlag propagandowy, kto trwa od kilku dni. W ostatniej chwili proch atoli zmienić zdanie.

Niezależny brama Karta-97 twierdzi, że białoruskie resort Obrony utajniło przyczyny katastrofy samolotu Su-27, który rozbił się w Polsce. Do tragedii, w której zginęło dwóch białoruskich pilotów, doszło 30 sierpnia w Radomiu w czasie pokazów lotniczych. ZNP apeluje do MEN o sprawdzenie, na co wykorzystywana jest wprowadzona w tym roku dodatkowa godzina pracy nauczycieli. dotychczasowy idol Realu Madryt i Manchesteru United David Beckham zapewnił w czwartek, że w życiu nie myślał o opuszczeniu na stałe swojego obecnego klubu Los Angeles Galaxy. Angol pył niedawno opały z kibicami, których rozsierdził idąc na wypożyczenie do AC Milan.- Jest układ w sprawie pomocy dla Grecji - powiedział tuż po rozpoczęciu szczytu Unii Europejskiej w Brukseli jej nowy prezydent Herman Van Rompuy. permanentnie nie wiadomo jednak, jak wspólnota zmierza ulżyć swojego zadłużonego członka. Ubiegłotygodniowe trzęsienie ziemi w Chile o sile 8,8 stopni w skali Richtera być może skrócić rozciągłość dni na Ziemi - poinformowała w komunikacie Narodowa przedstawicielstwo Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Nadzorująca sztab PiS po ewentualnej wygranej Kaczyńskiego miałaby objąć funkcję szefa jego kancelarii. Rozważane jest także przystąpienie przy użyciu Joannę Kluzik-Rostkowską przywództwa w partii - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Byli dyskryminowani za pomocą ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie i przyznał byłemu burmistrzowi Wawra i jego zastępcy stosownie 131 i 127 tys. zł odszkodowania.

Komisja Europejska ogłosiła w środę propozycję nowej strategii UE. Komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski ocenił, że przyjęta w środę za pomocą KE idea nowej unijnej strategii gospodarczej Europa 2020, po wprowadzonych do niej zmianach, odpowiada na interesy wszystkich państw członkowskich, w tym dodatkowo Polski. Projektantka Stella McCartney na francuskim Tygodniu Mody zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję. W pokazie słynnej artystki udział wzięły dwoje Polki, robiące karierę w świecie mody - Anja Rubik i Magdalena Frąckowiak. W najbliższym - adnotacja - jesienno-zimowym sezonie królować będą mini.

Iran przeprowadził udaną próbę z unowocześnioną rakietą Sedżil 2 o zasięgu do 2 tysięcy kilometrów - poinformowała irańska telewizja państwowa. Arabskojęzyczna telewizja Al-Alam podała, że był to ankieta dwustopniowego pocisku o zaawansowanej technologii. absencja więcej szczegółów. Pod nieobecność posła PSL Franciszka Stefaniuka członkowie komisji hazardowej z PO wykluczyli z jej składu Zbigniewa Wassermanna i Beatę Kempę (PiS). Ludowca nie było, bo "nie wiedział o planach wyrzucenia posłów PiS". - Podał na tacy moją głowę - skomentował Wassermann. - uszczerbek mi lokalny i Polaków - dodał. Mirosław Drzewiecki jest niebywale impertynencki i brakuje mu pokory - tak Beata Kempa oceniła wywiad, którego na Florydzie udzielił ówczesny minister sportu. Określił on w nim polską politykę jak okrutnego zwierzaka, zjadającego ludzi. Zdaniem klubowego kolegi Drzewieckiego - Andrzeja Halickiego - blisko tej krytycznej oceny nie winien on rezygnować z mandatu poselskiego, bo rejterada nie jest właściwym wyjściem z sytuacji.Kandydujący na urząd prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział dziś w Warszawie, na spotkaniu z twórcami, podjęcie starań na rzecz zwiększenia środków na polską kulturę z obecnych 0,53 do 1 procenta PKB. Aleksander Kwaśniewski czynnie włączy się w kampanię prezydencką Grzegorza Napieralskiego. Będzie szefem jego komitetu honorowego - powiedział w TVN24 Leszek Miller. Były prezes rady ministrów nie wątpi, że z przyczyny temu kandydatowi SLD wzrosną słupki poparcia. natomiast Wojciech Olejniczak przestrzega partyjnych kolegów przed zaklinaniem rzeczywistości. - Wyborcy nie uwierzą, że własny pretendent wejdzie do drugiej tury. Możemy tylko bić się o jak optymalny konsekwencja - powiedział eurodeputowany Sojuszu. Berlin. finał konkursu rzutu młotem kobiet. Anita Włodarczyk walczy o złocisty medal. cokolwiek kto zwrócił uwagę, że nasza młociarka wystąpiła w koszulce z wielkim plastrem zasłaniającym logo sponsora lekkoatletycznej reprezentacji. w tym momencie władze firmy zastanawiają się, czy miał pozycja chybiony zbieg okoliczności, czy też zawodniczka plastrem chciała "uderzyć" w sponsora.

Tusk otworzy Eurobasket


przy takich kibicach nie należy nie dostawać się - 7 września premier Donald Tusk i członek rządu Grzegorz Schetyna uroczyście otworzą we Wrocławiu 36. mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. Zaprezentowano również puchar, jaki 20 września w katowickim spodku otrzyma najlepsza skład Starego Kontynentu.

Złap autograf, zbij fortunę


Najcenniejszy podpis? Dla większości Polaków to ciągle podpis prezesa Narodowego Banku Polskiego, widniejący na każdym banknocie. Ale z namysłem w naszym kraju powstaje rynek autografów. Mimo, że ich wystawcy - czyli celebryci - permanentnie sami nie zdają sobie sprawy z wartości własnych podpisów, za niektóre jest dozwolone uzyskać co więcej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

"Wstydzę się. W Gdańsku winien być Obama"


Marcy Kaptur, demokratka z Ohio, jedna z w najwyższym stopniu wpływowych kobiet w amerykańskiej Izbie Reprezentantów, w rozmowie z "Polską" skrytykowała administrację Baracka Obamy. Podkreśliła, że podczas obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte w Gdańsku powinien być obecny prezydent USA.

"Tu jest wolna amerykanka"


Nie ma pieniędzy w bankomatach, w sklepach ceny są coraz wyższe, nie ma prądu, kończy się strawa - o sytuacji pod Machu Picchu w Peru opowiadała w rozmowie z portalem tvn24.pl Anna Królicka, która utknęła tam co do jednego z narzeczonym z powodu ulew.

12-latek pędził autem 110 km/h


Ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, wjechał pod bieg na rondo i bez mała potrącił policjantkę. Cypryjscy policjanci złapali 12-letniego pirata drogowego. Kary nie poniesie, bo jest za młody.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego