Rocznica wybuchu wojny w cieniu Rosji


W dzisiejszych uroczystościach rocznicowych na Westerplatte weźmie część 19 premierów. Jak się dowiedział "Dziennik", prezydent Kaczyński szykował niezmiernie ostrą odpowiedź na rosyjski poryw propagandowy, jaki trwa od kilku dni. W ostatniej chwili proszek jednak dokonać zmiany zdanie.

10 osób, w tym dziewięcioro dzieci w wieku w przybliżeniu 13 lat, zostało rannych w wypadku busa w miejscowości Lubań k. Kościerzyny (Pomorskie). Na zasypanej śniegiem drodze przewożące dzieci mechaniczny koń uderzyło w drzewo. Skazany na 845 lat więzienia za nadużycia finansowe amerykański puryc złożył wniosek do sądu o skrócenie wyroku. Do... 800 lat. Władimir Putin ponownie prezydentem? Tego na razie nie wie co więcej on sam, a przynajmniej nie chce tego zdradzić. - Naturalnie, myślimy o tym z prezydentem Dmitrijem Midwiediewem, ale postanowiliśmy nie robić wokół tego zbytniego zamieszania, aby nie odciągało nas to od obowiązków - powiedział w rozmowie z agencją AFP.Obama i Obama, a dokąd jest cesarz Japonii? Nasi publicyści emocjonują się nieobecnością amerykańskiego prezydenta na uroczystościach w Gdańsku. od początku do końca kupują kolejne rosyjskie prowokacje historyczne, co sprawia wrażenie, że nasza dyskurs publiczna jest planowana na Łubiance. nikt natomiast nie zapytał, jakie znaczenie ideologiczne ma obejmować święto na Westerplatte. Co bynajmniej 10 tys. Chińczyków, którzy skorzystali z prawa złożenia skargi na władze lokalne, zostało zatrzymanych i było co więcej torturowanych w nielegalnych więzieniach, których istnieniu Pekin zaprzecza - informuje organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch. dyrektor klubu PO Grzegorz Schetyna jest nieprzyjazny powrotowi również Zbigniewa Wassermanna jak i Beaty Kempy (oboje z PiS) do hazardowej komisji śledczej. Schetyna zastrzegł jednocześnie, że ostateczną decyzję w tej sprawie klub PO podejmie po konsultacjach z przedstawicielami Platformy w tej komisji.

Jewgienij Pluszczenko, wracając na taflę, puder jeden cel - powtórzyć sukces z Turynu, czyli zdołać zachować złocisty medal w łyżwiarstwie figurowym. Nie udało się, co zgodnie okrzyknięto największą niespodzianką siódmego dnia igrzysk. Łyżwiarz jest wściekły, ale nie na siebie, tylko na sędziów. - Wygrał zawodnik, jaki nie pokazał nawet skoku z czterema obrotami - skomentował wygraną Amerykanina Evana Lysacka.

przeciw pogarszającemu się stanowi bezpieczeństwa protestowały dziś w Urumczi tysiące ludzi. Do protestu doszło po tajemniczych atakach igłami od strzykawek, w których ofiarami byli głównie Chińczycy (Hanowie). Przemysław Gosiewski odpowiada dziś poprzednio hazardową komisją śledczą. Na początek poinformował, że ma zastrzeżenia, co do bezstronności Sławomira Neumanna i że złożył przeciw niemu pozew w sądzie. Nie chciał wprawdzie złożyć wniosku o wyłączenie posła PO z posiedzenia.

Przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych złożyli rano - prosto miesiąc po katastrofie pod Smoleńskiem - wieńce zanim Pałacem Prezydenckim. Zapalili znicze i odmówili krótką modlitwę za ofiary tragedii smoleńskiej. Donald Tusk ciągle prowadzi, ale jego wyższość maleje. W prezydenckim wyścigu liczą się coraz Włodzimierz Cimoszewicz i Lech Kaczyński. 27 proc. Polaków coraz nie wie, na kogo odda głos - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" Z powodów technicznych Rosja opóźni dostarczenie Iranowi systemu obrony rakietowej - poinformował dziewiczy wicedyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Współpracy Wojskowej i Technicznej Aleksandr Fomin.Polska opiera się "koronacji" przewodniczącego Rady Europejskiej - pisze dziennik "Irish Times", komentując pewnik Polski, by kandydaci na stanowiska prezydenta zaś szefa dyplomacji UE zaprezentowali swoje wizje pełnienia tych stanowisk. Dwa Belgijskie kluby - Anderlecht Bruksela i Standard Liege - zaszczepiły swoich piłkarzy przeciwko świńskiej grypie. powikłanie w tym, że piłkarze nie są w grupie ryzyka, a tylko takie osoby, zgodnie z zaleceniami belgijskich władz, mają szczepić się na A/H1N1. SLD nie pogodził się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który nie obalił ustawy odbierającej byłym SB-kom przywileje emerytalne. stronnictwo już szykuje wzór specjalnego wniosku do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. 40 tys. PRL-owskich służbistów będzie mogło go wydrukować, wypełnić i zasypać Strasburg swoimi wnioskami.

Maciej Hamankiewicz nowym prezesem NRL


Maciej Hamankiewicz został nowym prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej. Na to posada wybrali go w piątek delegaci X Krajowego Zjazdu Lekarzy, jaki odbywa się w Warszawie.

Pijani instruktorzy trenowali młodych żeglarzy


W Olsztynie na jeziorze Krzywym dwaj pijani instruktorzy prowadzili ćwiczenia młodych żeglarzy. Mężczyźni mieli w organizmie 0,8 i 1,7 promila alkoholu. Za narażenie dzieci na zagrożenie przypadkiem zagrażać im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Premier Izraela odwołał udział w szczycie nuklearnym w USA


premier Izraela Benjamin Netanjahu odwołał dzień wczorajszy osobisty udział w przyszłotygodniowej konferencji na kwestia bezpieczeństwa nuklearnego w Waszyngtonie w związku z obawami, że Egipt i Turcja poruszą na niej kwestię domniemanego arsenału atomowego Izraela.

Iran grozi Wielkiej Brytanii


Iran zrewiduje okoliczności z Wielką Brytanią w 12 "obszarach roboczych" - poinformowała dziś państwowa telewizja, powołując się na ministra spraw zagranicznych Manuszehra Mottakiego.

Wał Hadriana zapłonął na całej długości


Wał Hadriana, dawna północna granica imperium rzymskiego, został w sobotę podświetlony gazowymi pochodniami na całej długości coś koło tego 135 km. Wydarzenie upamiętnia 1600. rocznicę zakończenia rzymskiej okupacji Brytanii.

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje wycieczki szkolne dla dzieci oraz niezapomniane

- jeśli jesteś zainteresowany organizacją zielonej szkoły dla swojej klasy koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą.