Napieralski kompletuje swoją kancelarię


Grzegorz Napieralski, kandydat SLD na prezydenta (wg ostatniego sondażu cieszący się poparciem coś koło tego 5 proc.), obsadza już stanowiska w swojej kancelarii. Padają już pierwsze nazwiska: Kołodko, Zemke, Wikiński.

dotychczasowy pryncypał wyścigów konnych na warszawskim Służewcu Marek Przybyłowicz podważył zanim hazardową komisją śledczą zeznania Zbigniewa Chlebowskiego. podług niego Chlebowski - nie bacząc na temu, co twierdził - w ponadprogramowy droga interesował się Totalizatorem Sportowym. boss MON Bogdan Klich jest przekonany, że deklaracje złożone przez wiceprezydenta USA Joe Bidena w trakcie jego wizyty w Warszawie dowodzą trwałości sojuszu polityczno-wojskowego Stanów Zjednoczonych i Polski. bajka nieludzko potraktowanej suczki z Konina poruszyła oraz polityków. poseł PO Dariusz Lipiński wystosował wątpliwość poselskie do ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera. Domaga się w nim odpowiedzi m.in. na to, czemu policja i ochrona miejska zainteresowały się sprawą dopiero po interwencji dziennikarzy.Warszawę nim zalaniem ratują poniekąd więźniowie. Już nad 200 skazanych z warszawskich aresztów śledczych i zakładów karnych pomaga warszawiakom w przeciwdziałaniu powodzi. - jeżeli zajdzie taka potrzeba pomogą i w usuwaniu jej skutków – informuje resort Sprawiedliwości. O północy został nieczynny Wał Miedzeszyński. Władze Warszawy zapowiadały taki krok już w ciągu dnia. przypadek w Porcie Praskim, dokąd za pomocą całą niedzielę trwało uszczelnianie prowizorycznych wałów, jest za to już opanowana. - Uporaliśmy się z portem - potwierdziła w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zobacz aktualną sytuację powodziową w stolicy. w pobliżu że Donald Tusk nie ogłosił oficjalnie swojego startu w wyborach prezydenckich, konkurencja o schedę po nim nabiera rumieńców. A na giełdzie potencjalnych kandydatów na premiera pojawiają się kolejne nazwiska. Co na to sami zainteresowani: Jan Krzysztof Bielecki nie mówi "nie", Michał Boni się kryguje, zaś Jacek Rostowski swoich szans na razie nie komentuje.

Około 6,5 tysiąca paczek żywnościowych z podstawowymi produktami na święta Wielkanocne trafiło w środę i czwartek do potrzebujących rodzin w Podlaskiem. Akcję "Światło pojednania" prowadzi od lat przymierze Pomocy Rodzinie "Droga" z Białegostoku.

Komisja śledcza ds. afery hazardowej zbierze się po raz pierwszy po przerwie związanej z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Członkowie komisji zdecydują, czy na trwanie kampanii prezydenckiej odroczyć prace. W smoleńskiej katastrofie zginął m.in. śledczy z PiS Zbigniew Wassermann. 10 dni spędzi w areszcie mieszkaniec Rumunii, kto ukradł ze sklepu ciasto. on trafił w ręce suwalskich policjantów.

W 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej Sejm, w przyjętej za pośrednictwem aklamację specjalnej uchwale, oddał uwielbienie jej ofiarom i bohaterom: żołnierzom, ludności cywilnej, "wszystkim, którzy polegli i walczyli w określenie wolności Ojczyzny". "Sejm czci wspomnienie tych, którzy w miano niepodległości krajowy nie wahali się poświęcić swojego życia i zdrowia" - głosi uchwała. Kilkanaście dni prowadziła śledztwo prokurator, która postawiła zarzuty policjantom odpowiedzialnym za zaginięcie akt sprawy Krzysztofa Olewnika. Szefowie tych policjantów namawiali, bym od tego odstąpiła - mówiła przed sejmową komisją śledczą. Jacek Kurski ponownie za ciężko nadepnął gej gazu. Fotoradar policji w Człuchowie zarejestrował auto prowadzone przy użyciu europosła z PiS, jadące z prędkością przekraczającą ograniczenie o 77 km/h. gdy płot pozwalało na jazdę z prędkością 50, Kurski jechał 127 km/h.Paweł Piskorski nie będzie kierował kampanią prezydencką Andrzeja Olechowskiego. W specjalnym oświadczeniu kandydat wspomagany z wykorzystaniem Stronnictwo Demokratyczne zaznaczył, że po postawieniu liderowi SD zarzutu dzięki warszawską prokuraturę będzie on musiał ofiarować całą energię "na obronę swojego dobrego imienia". - z trudnością go będzie wymienić - napisał Olechowski. - Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie odrestaurować to poparcie - mówił w "Faktach po Faktach" Sławomir Nowak komentując znaczny degrengolada PO w sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN. Grypa sezonowa jest nieuchronna, jak piątek po czwartku, ale trzymamy ją w ryzach - zapewniał w programie "24 Godziny" wice Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Orgelbrand. Z kolei zawodowiec ds. szczepień dr Paweł Grzesiowski podkreślał, że częstotliwość zgonów na Ukrainie nie odbiega od średniej europejskiej.

RPO wręczył odznaki "Za zasługi dla ochrony praw człowieka"


rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski wręczył w piątek honorowe odznaki "Za zasługi dla ochrony praw człowieka" badaczowi sprawy mordu katyńskiego Olegowi Zakirowowi tudzież Federacji Rodzin Katyńskich.

Sikorski będzie reprezentował rząd w Davos


szef MSZ Radosław Sikorski będzie reprezentował rząd na styczniowym Światowym forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos - poinformował resort spraw zagranicznych. Jak podano w komunikacie MSZ, taką decyzję podjął premier Donald Tusk, który sam w forum uczestniczyć nie będzie.

Kwiecień sprzyja obserwacjom Merkurego


W kwietniu dobre żyłka do obserwacji Merkurego, Wenus, Marsa, Saturna, planety karłowatej Ceres, a także dwóch jasnych planetoid. W drugiej połowie miesiąca pojawią się meteory z roju Lirydów - poinformował astronom dr Arkadiusz Olech.

Podlaskie: odsłonięto pomnik ofiar Katynia


Mieszkańcy Augustowa uczestniczyli w odsłonięciu w czwartek na placu Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie (Podlaskie) pomnika upamiętniającego ofiary zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat i uczcili pamięć ofiar tragedii w Smoleńsku.

spodnia warstwa to protest - wystawa w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu


"Grunt to bunt. Lechistan muzyka młodzieżowa w latach 1956-1989" - to pierwsza ekspozycja zorganizowana za pomocą opolskie Muzeum Polskiej Piosenki. Otwarta w czwartek wystawa składa się z trzech części, przedstawiających w porządku chronologicznym kolejne etapy rozwoju muzyki młodzieżowej w Polsce.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego