Napieralski kompletuje swoją kancelarię


Grzegorz Napieralski, aspirant SLD na prezydenta (wg ostatniego sondażu cieszący się poparciem rzędu 5 proc.), obsadza już stanowiska w swojej kancelarii. Padają już zupa nazwiska: Kołodko, Zemke, Wikiński.

Nie współpracowałem, nie współpracuję i nie wykonuję żadnych prac w imieniu i na kwestia firm i koncernów farmaceutycznych, nie osiągam żadnych korzyści, które mogłyby powodować spór interesów - oświadczył w piątkowej rozmowie z PAP Jakub Gołąb, doradca medialny członek rządu zdrowia i były rzecznik resortu. W minioną środę marszałek Bronisław Komorowski (PO) zwolnił niespodziewanie z pracy szefową kancelarii Sejmu Wandę Fidelus-Ninkiewicz - informuje "Rzeczpospolita". Grę edukacyjną "Awans - zostań marszałkiem Polski", zapoznającą w poprzek rozrywkę ze stopniami wojskowymi w II Rzeczypospolitej i "Pamięć '39", przypominającą o najważniejszych wydarzeniach kampanii wrześniowej z 1939 r. - przygotowało gabinet Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej (BEP IPN).Jak poinformowało brama Onet.pl Wojsko Polskie, od dzisiaj w całej Polsce rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa, która od ubiegłego roku zastąpiła pobór. Jej wynikiem będzie założenie ewidencji obywatelom, którzy w razie wojny lub kryzysu mogą być powołani do wojska. Długi weekend majowy zapowiada się nieco ciepło, ale na nieszczęście deszczowo. Zdaniem synoptyków przez cały weekend dotrzymywać towarzystwa nam będą przelotne deszcze i burze. pewność siebie cieplej będzie na południu kraju - w Małopolsce poniekąd do 23 stopni - niż na północy. Na Pomorzu wysoka temperatura w poniedziałek w ciągu dnia nie przekroczy 10 stopni. 30 kilogramów ściętych konopi indyjskich i powyżej 120 sadzonek tych roślin było m.in. w zlikwidowanej w Suchowoli (Podlaskie) nielegalnej plantacji tych roślin - poinformował w piątek eksponent podlaskiej policji Andrzej Baranowski.

Jutro prezydent Lech Kaczyński spotka się z szefem MON Bogdanem Klichem w sprawie ostatnich wydarzeń w Afganistanie - poinformował dziennikarzy szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Jak dodał, do spotkania dojdzie w Trójmieście.

Zdaniem szkockich badaczy, dieta bogata w owoce i warzywa zwiększa atrakcyjność w oczach płci przeciwnej. Naukowcy z uniwersytetu w St. Andrews odkryli, że kondycja skóry jest głównym czynnikiem decydującym o zdrowym i atrakcyjnym wyglądzie. - Nie wiem, czy to nie na złość komuś z SLD - tak pełnomocnik premiera do spraw dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski skomentował opinia pozytywna za pośrednictwem Włodzimierza Cimoszewicza kandydata PO Bronisława Komorowskiego zanim pierwszą turą wyborów prezydenckich.

"Rzeczpospolita": Przyszły rok przejdzie do historii jak rekordowy pod względem wydatków państwa na wybory. Jak się dowiedziała gazeta, z obliczeń Krajowego Biura Wyborczego wynika, że na organizację wyborów będzie wypada aż nieomal 377 mln zł. Prof. Paweł Machcewicz, szef Muzeum II Wojny Światowej, określił artykuł premiera Władimira Putina "Gazecie Wyborczej" jak "dowód na to, że pagina rosyjska chce obniżyć temperaturę dyskusji". Podczas dzisiejszego posiedzenia notka z komisji śledczej ds. nacisków wybrali nowego przewodniczącego. Został nim ponownie wcześniejszy minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.Najwyższą w kraju frekwencję, 82, 21 proc., odnotowano w nadmorskiej gminie Rewal (Zachodniopomorskie). Jej mieszkańcy żyją głównie z turystyki. W dniu wyborów swoje głosy w tamtejszych komisjach wyborczych oddawali też odpoczywający nad morzem turyści. Grupę czterech seryjnych podpalaczy, którzy na przełomie marca i czerwca spalili dziewięć budynków gospodarczych w powiecie Sucha Beskidzka (Małopolskie), zatrzymali policjanci - poinformował w czwartek eksponent policji w Suchej Beskidzkiej Paweł Siwiec. dzisiaj w TVN24 o godz. 18.15 premiera nowego programu "Czas Decyzji". Jego gospodarz Maciej Knapik o wyborach i kampanii prezydenckiej relacjonować będzie z ekspertami i publicystami.

"Czy jeden telefon można nazwać załatwianiem? Absurd"


- Gdybym, jako osoba związana z rządzącą partią, chciał coś załatwić, to, przyjmując rozumowanie (byłego szefa CBA Mariusza) Kamińskiego, powinienem być skuteczny. (...) Czy jeden grzecznościowy aparat telefoniczny na przestrzeni pięciu miesięcy można nazwać załatwianiem, pilotowaniem? bujda - oświadczył w trakcie składania zeznań nim komisją śledczą Marcin Rosół, były naczelny gabinetu politycznego ministra sportu, w czasie, gdy resortem kierował Mirosław Drzewiecki.

Schetyna, Nowak, Palikot na szefów regionów


W PO trwają przymiarki przed wyborami szefów regionów. Grzegorz Schetyna przewodniczącym na Dolnym Śląsku, Waldy Dzikowski w Wielkopolsce, Janusz Palikot na Lubelszczyźnie - tak ma mieć wygląd nowe rozdanie w Platformie - wynika z rozmów z politykami PO.

Prezydent leciał 20-letnim TU-154


Tu-154M to pasażerski aeroplan średniego zasięgu, produkcji radzieckiej, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Tupolewa. Samoloty te używane dotychczasowy za pomocą linie lotnicze byłego ZSRR, Bułgarii, Kuby, Rumunii, Węgier, Korei Północnej i Syrii. Maszyna, którą leciał prezydent o numerze bocznym 101 świeżo wróciła z remontu.

Stoczniowcy jadą do stolicy; poseł PO: mleko się rozlało


Związkowcy ze Stoczni Marynarki Wojennej jadą do Warszawy, by pikietować nim budynkami resortów skarbu i obrony narodowej. Jak podkreślają, jest to bunt w obronie miejsc pracy. W najbliższych miesiącach pracę stracić ma tam 360 osób.

lokalny prowadzący zmieni brytyjskie prawo?


upokorzony dzięki szkocką policję Lach dochodzi swoich praw w kolejnych sądach. Po dwóch latach walki o oczyszczenie z zarzutów dotarł do królewskiego Sądu Najwyższego. Jeśli wygra, ustanowi precedens. I wywoła lawinę pozwów pokrzywdzonych obcokrajowców na Wyspach.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego