Zamiast imprez alkoholowych, piknik z krwią


Zapanowała moda na oddawanie krwi, głównie wśród młodzieży. Także firmy w zamian imprez alkoholowych organizują pikniki połączone z oddawaniem krwi. Eksperci uważają, że to następstwo akcji zachęcających do oddawania krwi - informuje "Metro".

"Metro": Za niewypłacone pensje, pracę po kilkanaście godzin na dobę, zakwaterowanie w zaszczurzonych barakach. Polacy, którzy wyjechali na saksy, co chwila odważniej walczą o swoje prawa z nieuczciwymi pracodawcami. szef SLD Grzegorz Napieralski jest zdania, że wówczas po ogłoszeniu, że Bronisław Komorowski jest kandydatem PO w wyborach prezydenckich rozpoczyna się prawdziwa debata. aspirant SLD Jerzy Szmajdziński zadeklarował "prezydenturę obywatelską". podczas lekcji w Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze doszło do wybuchu. Poważnych obrażeń ręki doznał 15-letni uczeń, który chyba trzymał w niej jakiś materiał wybuchowy. Chłopak został przewieziony do szpitala - poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej policji, Małgorzata Stanisławska."Dziennik Gazeta Prawna": Donald Tusk szykuje spore zmiany kadrowe w rządzie. Ten rok zaczął się od powołania nowego ministra środowiska profesora Andrzeja Kraszewskiego. A to nie wcześniej początek. Jak informuje dziennik, z resortami mają się pożegnać Bogdan Klich i Cezary Grabarczyk. Kilkaset euro - tyle pośrednicy zarabiają na jednej kobiecie zwerbowanej w celu uprawiania prostytucji - wynika z danych KGP. ambaras nie dotyczy wprost przeciwnie cudzoziemek sprowadzanych do Polski, także wiele Polek trafia do Niemiec, Holandii czy Hiszpanii. Wyborcza obecność od kilkunastu lat jest pietą achillesową polskiej demokracji. tedy poprzednio każdymi wyborami pozarządowe organizacje, dziennikarze, aktorzy i znani artyści namawiają do glosowania. Reporter "Faktów" Maciej Mazur sprawdził, w jaki wyjście namawia się nas do pójścia do wyborów w tym roku.

- wyznaczenie Grzegorza Napieralskiego na kandydata SLD w wyborach prezydenckich było jedynym wyjściem dla tej partii - ocenił możliwość Sojuszu prof. Radosław Markowski. Zdaniem socjologa - dr. Jarosława Flisa - ta wysunięcie kandydatury wiąże się z nadzieją, że prowadzący partii może wydobyć więcej wyborców niż znakomitość inny.

ponad 100 tomów akt śledztwa w sprawie zabójstwa byłego szefa policji gen. logo Papały w 1998 r. trafiło już do Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Śledztwo prowadzić będzie teraz zespół czterech prokuratorów. O jego przeniesieniu z Warszawy do Łodzi zdecydował tydzień temu prokurator krajowy. Półtorej godziny trwało czwartkowe przesłuchanie byłego wiceszefa Kancelarii Prezydenta Roberta Draby przed hazardową komisją śledczą. posłuchanie komisji przerwano do godz. 15. Po południu przedtem komisją stanie Monika Rolnik, stary generalna resortu sportu

Andrzej Lepper w środę po raz dalszy stanie przedtem komisją śledczą w sprawie nacisków, tym wspólnie na własny wniosek. - pożądane byłoby go przesłuchać - mówi "Dziennikowi" Robert Węgrzyn z PO. 12 stycznia rozpocznie się w Sądzie Rejonowym w Kielcach, po raz trzeci, bieg byłego szefa policji gen. Antoniego Kowalczyka oskarżonego o składania fałszywych zeznań i zatajanie prawdy w śledztwie dotyczącym "afery starachowickiej" - poinformował reprezentant sądu okręgowego Marcin Chałoński. Winston Churchill już w 1945 r. zlecił przygotowanie planu wojny z ZSRR. Jednym z celów alianckiej ofensywy nazwanej "Operacja Nie Do Pomyślenia" miało być wyzwolenie Europy Środkowej spod sowieckiej dominacji zaś zapewnienie "uczciwego ładu dla Polski" - pisze na łamach "Tygodnika Powszechnego" brytyjski historyk Max Hastings.Bez Włodzimierza Cimoszewicza SLD jest lepiej – uważa Leszek Miller. – W Sojuszu było przypuszczalnie oczekiwanie, że oto zjawi się rycerz na białym koniu, a wszelako się okazuje, że rycerz odstał udaru mózgu, a koń okulał – wyjaśnił poprzedni premier. W związku z przelaniem się wody przy użyciu wał na Wiśle w Tarnobrzegu (Podkarpackie) mowa trawa marynata kolejne osiedla w tym mieście. Według strażaków, potrzebna jest ewakuacja kilku tysięcy ludzi. - trzeba było dużo odwagi, determinacji, mądrości i polskiego optymizmu, aby zrealizować rację polegającą na zmianie Polski. Ta wielka, mądra poprawka to były ryzykowne reformy, ryzykowny proces modernizacji kraju w warunkach bankructwa PRL. To było bankructwo pod każdym względem: moralnym, politycznym, ustrojowym, ideologicznym i gospodarczym. Mieliśmy choć rację, podejmując wówczas trudną reformę samorządową jako jedną z najważniejszych reform w Polsce - powiedział Bronisław Komorowski w...

W co grają Rosjanie, alias trudne rozmowy gazowe


W Moskwie zakończyła się kolejna runda rozmów o warunkach dostaw rosyjskiego gazu do Polski. Mają być one kontynuowane jutro. O co toczy się gra?

Merkel: Pochylam głowę poprzednio ofiarami wojny


Pochylam głowę zanim ofiarami, naszym zadaniem jest biesiada odpowiedzialności za to co się stało - powiedziała kanclerz Angela Merkel dzień dzisiejszy na Westerplatte podczas uroczystości związanych z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

"Prezydent mocno się poprzeziębiał"


- Pan prezydent Lech Kaczyński silnie się poprzeziębiał, ale nie jest to żadna zakażenie grypowa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia pryncypał Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

"Po 6 dniach dopłaty znikają". wymiana ciosów w Sejmie


Sebastian Karpiniuk (PO) przedstawiając morał Platformy o powołanie komisji śledczej ds. wyjaśnienia tzw. afery hazardowej, apelował do opozycji, aby nie zamiatać prawdy pod dywan i wyświetlić bieg prac nad zmianami w ustawie, począwszy od rządów SLD. "Ćwierćprawdą" nazwał pomysł zawężenia prac komisji wręcz przeciwnie do okresu rządu Donalda Tuska.

"W Polsce mamy epidemię grypy"


sprawa upoważnia nas do twierdzenia, że w Polsce mamy epidemię grypy. całość wskazuje na to, że spowodował ją wirus nowej grypy AH1N - powiedział "Rzeczpospolitej" prof. Andrzej Zieliński, doradca krajowy ds. epidemiologii.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego