w zastępstwie imprez alkoholowych, piknik z krwią


Zapanowała fason na oddawanie krwi, głównie wśród młodzieży. Także firmy miast imprez alkoholowych organizują pikniki połączone z oddawaniem krwi. Eksperci uważają, że to następstwo akcji zachęcających do oddawania krwi - informuje "Metro".

platforma Obywatelska do połowy grudnia przedstawi wzorzec zmian w konstytucji - zapowiedział wiceszef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Nowak. Dodał, że schemat będzie się opierał na propozycjach przygotowanych pod patronatem trzech byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego: Jerzego Stępnia, Andrzeja Zolla i Marka Safjana. "Gazeta Wyborcza": Kompleksowej opieki dla chorych na cukrzycę od 1 stycznia nie będzie. Nie znalazła się w rozporządzeniach do ustawy o koszyku świadczeń gwarantowanych ogłoszonych dzięki resort Zdrowia. - Tak po ludzku jest mi przykro - powiedział lider SLD Grzegorz Napieralski komentując decyzję Włodzimierza Cimoszewicza o poparciu w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego. wcześniejszy lewicowy szef rządu oraz wieloletni penis SLD mówił dziś, że to przed chwilą Komorowski ma szansę na sukces.PiS wezwało Lecha Kaczyńskiego do ubiegania się o reelekcję w wyborach prezydenckich. - Cieszę się na tę rywalizację - mówi jeden z kandydatów PO w prawyborach na prezydenta Radosław Sikorski. - To stronnicza i partyjna kandydatura - dodaje aspirant autonomiczny Andrzej Olechowski. podobnie myślą politolodzy, którzy uważają, że zbytnia zażyłość z PiS przypuszczalnie skazać Kaczyńskiego na porażkę. Całkowita skreślenie salonów gier i automatów o małych wygranych w ciągu pięciu lat, licencje na prowadzenie kasyna i całościowy zakaz reklamy hazardu - to nowe założenia rządowego projektu ws. ustawy hazardowej. - nader dobrze, że taki wzór ma być. Jednak premier jest znany z tego, że coś zapowiada, a dalej tego nie realizuje - mówi Adam Hofman z PiS. izba Morska w Gdyni orzekła dziś, że nie można stwierdzić przyczyny zatonięcia w kwietniu 2009 roku koło duńskiej wyspy Bornholm kutra WŁA-127 z pięcioosobową załogą na pokładzie. Odnaleziono ciało na odwrót trzech rybaków.

- W niektórych społecznych czy politycznych tendencjach ujawnia się pokusa propagandowego wykorzystania raz już w historii zaistniałych zranień i pobudzania resentymentów wynikających z jednostronnych interpretacji historycznych - podkreślają polscy i niemieccy biskupi we wspólnym oświadczeniu, opublikowanym z okazji 70. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

Niedzielny wieczór w Polsce upłynął pod znakiem wypadków i zablokowanych dróg. Trzy osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych. nieco dróg było całkiem nieprzejezdnych. O jednym z wypadków poinformował nas internauta, pisząc na platformę baza TVN24. przedmiot przyszłości Zbigniewa Chlebowskiego powróci, gdy komitet hazardowa zakończy swoje prace - powiedział wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak. W "Poranku TVN24" mówił też o szefie komisji hazardowej Jarosławie Sekule.

Pochmurna i deszczowa pogoda nie zniechęciła tych, którzy chcieli skorzystać z dnia otwartego w Sejmie i Senacie i ujrzeć miejsca gdzie, na co doba pracują polscy parlamentarzyści. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala plenarna obu izb, wystawy przygotowane planowo dla zwiedzających oraz gabinety marszałków. Abp Józef Kowalczyk poinformował, że na 26 czerwca wyznaczony został termin rozpoczęcia jego posługi jako metropolity gnieźnieńskiego i prymasa. Uroczystości odbędą się w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie. Andrzej dera (PiS) będzie pracował w hazardowej komisji śledczej. Zastąpił klubowego kolegę Zbigniewa Wassermanna, zmarłego tragicznie w katastrofie samolotowej koło Smoleńska. O powołaniu Dery w skład komisji zdecydował w piątek Sejm.Udostępnione zostały lecz materiały istotne w śledztwie. Podsłuchiwaliśmy jeno Wojciecha S. Dziennikarze nie byli naszym celem - przekonywali stołeczni śledczy. Chodzi o Bogdana Rymanowskiego, dziennikarza TVN, i Cezarego Gmyza, reportera śledczego "Rzeczpospolitej". Według gazety, ABW nagrywała ich negocjacje w związku ze śledztwem w sprawie domniemanego nielegalnego handlu aneksem do raportu z weryfikacji WSI. materia prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie wystawione na widok łączny – poinformował na konferencji Michał Boni, minister w kancelarii premiera. potem CIR doprecyzował, że chodzi o trumnę z ciałem prezydenta i potrzebna jest coraz zgoda rodziny. - ministerium Obrony Narodowej miało pełną wiedzę na temat szczegółów transportu polskiej delegacji do Katynia 10 kwietnia – powiedział Jacek Sasin z Kancelarii Prezydenta. Skomentował w ten sposób słowa ministra obrony Bogdana Klicha, że zgodził się na udział wszystkich dowódców w uroczystościach, ale nie wiedział, że polecą jednym samolotem.

Komorowski: Najtrudniejsza jest dogrywka


Najtrudniejsza jest dogrywka, iks głos karny w II turze być może być na wagę złota - mówił Bronisław Komorowski po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich.

W prokuraturze "układy, koterie, podziemne decyzje"


Ruszyły przesłuchania kandydatów chcących dostać pierwszą, niezwiązaną z funkcją ministra sprawiedliwości posadę prokuratora generalnego. Jednym z kandydatów jest warszawska sędzia Małgorzata Bańkowska, która podczas przesłuchania nie zostawiła suchej nitki na stanie obecnej prokuratury (według niej, rządzą ją "układy", "koterie" i "podziemie decyzyjne").

W Przasnyszu zniknęło 800 kart do głosowania


Po zamknięciu jednego z lokali wyborczych w Przasnyszu (Mazowieckie) okazało się, że komisji brakuje 796 kart do głosowania. To różnica pomiędzy liczbą kart, jakie w sobotę przedwyborczą otrzymała komisja a liczbą wrzuconych do urny i niewykorzystanych. - To wręcz przeciwnie pomyłka w liczeniu, nie puder wpływu na rezultat głosowania - uspokaja w rozmowie z tvn24.pl Krzysztof Wawro z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Płocku.

Powstała Narodowa Rada Rozwoju w sąsiedztwie prezydencie


Od wręczenia za pośrednictwem Lecha Kaczyńskiego kilkudziesięciu osobom aktów powołania do Narodowej Rady Rozwoju rozpoczęło się w Pałacu Prezydenckim pierwsze danie spotkanie nowego gremium doradczego przy prezydencie.

O opiece równoważnej w komisji Przyjazne Państwo


Założenia do nowej ustawy o opiece nad dziećmi przedstawili w czwartek sejmowej komisji Przyjazne Państwo przedstawiciele Porozumienia Rawskiego. Zakładają one, że w przypadku rozwodu rodziców sądy będą powierzać opiekę nad dzieckiem obojgu rodzicom.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego