Śledztwo ws. możliwych przecieków z postępowania pod Karnowskiego


Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wszczęła śledztwo w sprawie możliwych przecieków informacji z postępowania przeciwko Jackowi Karnowskiemu. Według prezydenta Sopotu, informacje miały wyciekać do "Rzeczpospolitej".

Urzędnicy z Kancelarii Prezydenta brali udział w pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych w 2007 roku - dowiedziała się TVN24. Jak wynika z informacji zdobytych przy użyciu dziennikarzy, wiceszef Kancelarii Robert Draba przekazywał Ministerstwu Finansów postulaty Totalizatora Sportowego, dotyczące m.in. zniesienia dopłat od wideoloterii oraz obniżenia od nich podatków. Uwagi TS proszek kierować do Draby dawny pryncypał spółki Jacek Kalida. ledwo 15 proc. Polaków widzi związek między swoim życiem, a tym, co robią politycy - nic dziwnego, że nie chcą uczestniczyć w wyborach - mówił psycholog społeczny prof. Janusz Czapiński na Kongresie Praw Obywatelskich. Flagi z trumien zwinięte i przekazane rodzinie, kwiat od wnuczki dla prezydenckiej pary - pleban parafii archikatedralnej na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki ujawnił szczegóły ostatniego pożegnania w wawelskiej krypcie.stalowy ptak prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem, zahaczył o ksylem kilometr nim pasem startowym tamtejszego lotniska - poinformowała w piątek Międzynarodowa Komisja Lotnicza, badająca przyczyny katastrofy. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze wnioski z analizy przeprowadzonej z wykorzystaniem "Skrzydlatą Polską", a plus nasz portal. W ostatnich dniach urzędowania Mariusz Kamiński przyznał podwyżki swoim współpracownikom w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym – informuje "Dziennik periodyk Prawna". "Zapewniam, że walka wyborcza będzie relacjonowana w wybieg rzetelny, niczego nie zamierzam zniekształcać" - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Witold Gadowski, nieznany boss Programu Pierwszego Telewizji Polskiej.

525 - dokładnie tylu pijanych kierowców zatrzymali w znaczny Piątek policjanci. To o ponad 100 więcej niż dzień wcześniej. - niestety jesteśmy już przyzwyczajeni do tej zależności: idą święta, jadą pijani - komentują funkcjonariusze. I żałują, że wielu kierowców zapomina o tym, iż wsiadając do samochodu z promilami, nie popełniają wykroczenia a przestępstwo. My stąd przypominamy - przestępstwo, za które idzie się do więzienia na dwa lata.

Wyszkolonego do wykrywania narkotyków psa trudno oszukać. Owczarek niemiecki, na którego natknął się 20-letni współlokator Krakowa na lotnisku Balice, natychmiast wyczuł, że mąż ma w pobliżu sobie haszysz. Na tym chociaż nie basta kłopotów. Okazało się, że na aerodrom przyjechał samochodem, ale bez prawa jazdy. Haiti to nie na odwrót felerny kraj, ale też i państwo. Bez pomocy świta nie da się go na dopiero co stworzyć - podkreślała w TVN24 Zofia Pinchinat-Witucka, Haitanka mieszkająca w Polsce. Wspominając chwile po trzęsieniu ziemi, mówiła: - dzięki ostatnie cztery doby dzwoniłam tam setki razy, pies z kulawą nogą nie odbierał...

10 lutego 1940 r. władze sowieckie przeprowadziły pierwszą z czterech masowych deportacji obywateli polskich, w czasie której według danych NKWD do północnych obwodów Rosji i na zachodnią Syberię wywieziono około 140 tys. ludzi. predyspozycja panujące w czasie transportu były przerażające, ludzie umierali z zimna, głodu i wyczerpania. Utrudniony dostęp ofiar handlu ludźmi do wymiaru sprawiedliwości, brak definicji handlu ludźmi w Kodeksie karnym, absencja działań prewencyjnych - m.in. te czynniki, jak wynika z raportu fundacji La Strada, utrudniają skuteczną walkę z handlem ludźmi w Polsce. Wiatr o wdzięcznym imieniu Xynthia, który spustoszył zachodnią Europę dotarł już Polski. Największe szkody nawałnica wyrządziła we Francji. Na wybrzeżu Atlantyku, jego prędkość dochodziła do 160 km/h.W sobotę wieczorem ewakuowano mieszkańców bloku w pobliżu ul. Chopina w Gdańsku Oliwie, w którym to budynku natrafiono na skład amunicji. Poziom wody w rzekach i potokach Podhala zaczął opadać w poniedziałek wieczorem, ale intensywne opady deszczu i śniegu od rana mogą pogorszyć sytuację - oceniają tamtejsi strażacy. Watykan cofnął nałożony za pośrednictwem Jana Pawła II interdykt sprawowania posługi biskupiej z wykorzystaniem abp. Juliusza Paetza - donosi "Gazeta Wyborcza", powołując się na nieoficjalne informacje uzyskane w poznańskiej kurii metropolitalnej.

Ich szkody kosztują nas 10 milionów rocznie


10 milionów złotych - tak duża liczba co najmniej kosztują polskiego podatnika szkody wyrządzane za pomocą kłusowników w lasach na terenie całego kraju - pisze w najnowszym wydaniu tygodnik "Angora", powołując się na dane policji, Straży Leśnej, Państwowej Straży Rybackiej i Państwowej Straży Łowieckiej.

POzorną debatę wygrały Nogi posłanki Muchy


Nudna, wyreżyserowana, nijaka - to częste epitety, którymi określaliście przedwyborcze swary kandydatów na kandydatów Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Niedzielna debata widocznie rozczarowała sporą część tych internautów, którzy ją oglądali. I niemniej jednak w sondzie uznaliście, że wygrał Radosław Sikorski, to już w komentarzach jak zwycięzcę wskazywaliście nogi posłanki Anny Muchy.

"Przetarg stoczniowy był pod ochroną ABW, CBA"


licytacja stoczniowy otoczony był osłoną kontrwywiadowczą - powiedział orędownik rządu Paweł Graś, odnosząc się do informacji, że do najwyższych władz w państwie CBA przesłało dokumenty dotyczące nieprawidłowości niedaleko sprzedaży majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie.

"Nie jesteśmy właścicielami Wisły"


Wygląda jak przykryte śniegiem wielkie pole. Ale to dosyć nie jest terytorium asygnowany pod uprawę, a największa rzeka Polski. Wisła na wysokości Płocka co roku zamarza i napędza strachu mieszkańcom tego mazowieckiego miasta, które w dechę pamięta potop sprzed 28 lat.

Tadeusz Chwałka nowym szefem arena Związków Zawodowych


Nowym przewodniczącym forum Związków Zawodowych został Tadeusz Chwałka, który do chwili obecnej za pośrednictwem dwoje kadencje był wiceprzewodniczącym. Wyboru dokonali delegaci na III zjazd FZZ, który w czwartek zakończył się w Bydgoszczy.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego