Śledztwo ws. możliwych przecieków z postępowania wobec Karnowskiego


Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wszczęła śledztwo w sprawie możliwych przecieków informacji z postępowania przeciwko Jackowi Karnowskiemu. Według prezydenta Sopotu, informacje miały wyciekać do "Rzeczpospolitej".

Na jednym z warszawskim osiedli spadł w sobotę nie wręcz przeciwnie śnieg. Z bloku niedaleko ulicy Śreniawitów 7 na Tarchominie odpadło kilkanaście metrów kwadratowych elewacji. B. wiceminister skarbu Michał Chyczewski powiedział zanim komisją śledczą, że w 2008 r. zgłosił negatywną opinię do projektu noweli ustawy hazardowej, dotyczącą dopłat do gry na wyścigach konnych. Dodał, że ministerium nie miał stanowiska w sprawie dopłat do innych gier. Wiejskie cmentarze ewangelickie na Mazurach, charakterystyczne dla regionalnego krajobrazu, popadają w zapomnienie. Jak oceniają konserwatorzy i architekci krajobrazu, nekropolie wymagają uporządkowania i prac renowacyjnych, w przeciwnym razie grozi im zagłada.nim Sądem Okręgowym w Rzeszowie rozpoczęła się apelacja byłego wikarego z Wysokiej Łańcuckiej (Podkarpackie) skazanego przy użyciu Sąd Rejonowy w Łańcucie na kwartet lata więzienia za kontakty seksualne z nieletnimi dziewczynkami. Do końca tego roku zdecyduję, czy wezmę udział w najbliższych wyborach prezydenckich - powiedział Andrzej Olechowski, szef Rady Programowej Stronnictwa Demokratycznego. Wcześniej deklarował, że zrobi to jesienią. Dwa nowe odznaczenia: Krzyż Niepodległości natomiast Krzyż Wolności i Solidarności wprowadza uregulowanie przyjęta w czwartek dzięki Sejm. Za ustawą głosowało 369 posłów, 28 było przeciw, a 11 wstrzymało się od głosu.

- Z Kurtyką nie usiądę do stołu - tak b. prezydent i dziejowy przywódca Solidarności Lech Wałęsa odpowiedział na badanie czy przyjmie inwitacja IPN na obchody 30-lecia "S".

niepokojący pożar zniszczył w niedzielę na ranem mansarda budynku ośrodka wychowawczego w Jaworzu koło Bielska-Białej (Śląskie). Ewakuowano 10 mieszkających w nim chłopców. Nikt nie został poszkodowany - poinformowała rzeczniczka śląskich strażaków Aneta Gołębiowska. - Nie blokowałem ani ustawy, ani dopłat. To była niefrasobliwa polemika - tak Zbigniew Chlebowski skwitował słynny stenogram własnych rozmów telefonicznych, w których pada zdanie "Blokuję sprawę dopłat od roku... to wyłącznie moja zasługa". Oskarżył też przedtem komisją hazardową Mariusza Kamińskiego o fałsz i manipulację.

Na walkę z powodzią i zasiłki wypłacono już 263,2 mln zł. MSWiA uruchomiło następną pulę pieniędzy - 2,7 mln zł na barki socjalną dla powodzian i 4 mln zł na działania przeciwpowodziowe prowadzone przez samorządy. - Dzisiaj po południu szef rządu Donald Tusk rozmawiał telefonicznie z szefem rosyjskiego rządu Władimirem Putinem - poinformowało w piątek ognisko Informacyjne Rządu. debata dotyczyła m. in. planowanej wizyty prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w Rosji. Premierzy rozmawiali dodatkowo na przedmiot wizyty marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w Moskwie 9 maja z okazji 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Co czwarty Lach rezygnuje z kupowania niezbędnych leków. Taką decyzję podejmuje aż 40 proc. starszych osób - wynika z sondażu jaki dla "Rzeczpospolitej" przeprowadziła tuż nim minionymi świętami GfK Polonia.pretendent Platformy na szefa sejmowej komisji hazardowej nie pali się do pracy. Mirosław Sekuła powiedział "Wprost": - praca nad ustawami hazardowymi to jak granat wrzucony do szamba. Jak wybuchnie, to wszystkich ubrudzi. I zaznaczył, że do pracy w komisji "się nie pchał i nadal nie pcha". W sanatoriach odpoczniesz... od komórki. Kuracjusze i społeczeństwo uzdrowisk narzekają, że ich telefony są w sanatoriach bezużyteczne - tracą zasięg, wotum zanika, a negocjacje się urywają. ministerium Zdrowia odpowiada, że to dla lepszego samopoczucia pacjentów - informuje "Metro". 27 i 28 marca 1945 r. NKWD aresztowało 15 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, których następnie przewieziono do Moskwy i osadzono w więzieniu na Łubiance. Sowieccy przedstawiciele, zapraszając ich wcześniej na rozmowy, zagwarantowali im całkowite bezpieczeństwo.

Zlekceważona w szpitalu. "Dziecko wyleciało na podłogę"


Położne ze szpitala w Chełmie niedaleko Lublina nie uwierzyły, że rozpoczęła się już akcja porodowa. Chwilę w dalszym ciągu płeć słaba Anna urodziła syna. - Nie zdążyłam się położyć. Wyleciały wody płodowe i dziecko. osesek wypadł na podłogę i uderzył główką o posadzkę. P.o. dyrektora placówki Mariusz Kowalczuk w rozmowie z tvn24.pl zapowiada: Zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Handel dziećmi w Polsce - noworodek za 26 tys.


26 tysięcy złotych – za taką sumę można kupić dziecko, które urodzi nieznana kobieta, będąca już w ciąży w chwili zawarcia transakcji. sprawozdawca Superwizjera TVN przez sieć skontaktował się z pośrednikiem i po trzech dniach od pierwszego telefonu usłyszał ofertę kupna dziecka.

Rodziny ofiar katastrofy chcą dostępu do akt


- Do prokuratury zgłosiło się już kilku pełnomocników rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, a kolejne zapowiadają przydzielenie swoich prawników - poinformował płk Zbigniew Rzepa, ambasador Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak pisze "Nasz Dziennik", rodziny obawiają się jednak, że prokuratura być może zatrzymać im dostępu do akt.

List do prezydenta? "Propagandowy cyrk. Nieśmieszny"


Joachim Brudziński "całym sercem i politycznym jestestwem" wierzy, że to Lech Kaczyński a nie Donald Tusk "ma rację" w sporze o Radosława Sikorskiego. podług posła PiS, rada premiera, na której poinformował, że domaga się od prezydenta wyjaśnień ws. rzekomych "haków" na szefa MSZ, nazwał "wizerunkowym, propagandowym cyrkiem".

Donald Tusk: powodem odmów jest niepokój


- Powodem niezwykle wielu odmów ewakuacyjnych jest strach, że ktoś dobierze się do majątku ludzi, którzy opuszczają tereny zagrożone. Nie mamy w tej chwili żadnego sygnału o takim zorganizowanym szabrownictwie na terenach zalanych. Wynika to z tego, ze staramy się intensywnie, z dużą determinacją patrolować na rożne sposoby te tereny, które zostały poddane ewakuacji - powiedział szef rządu Donald Tusk po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego