Lublin: akt oskarżenia przeciwko 40 kibicom


Prokuratura w Lublinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 kibicom, którym zarzuciła udział w burdach w ciągu meczu piłkarskiego w sierpniu ubiegłego roku w tym mieście. 19 oskarżonych chce dobrowolnie poddać się karze - poinformowała rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej Beata Syk-Jankowska.

Dwa lata więzienia i odszkodowania grożą osobom, które na portalach wymieniają się filmami i muzyką - akcentuje "Dziennik periodyk Prawna". aspirant PiS ocenił, że ci, którzy w I turze poparli Bronisława Komorowskiego (PO) być być może nie zdawali sobie sprawy z tego, że "głosują przeciw sobie". Radomska prokuratura rejonowa zajmie się sprawą krótkofalowca z Radomia, który nagrał i umieścił w internecie ostatnią rozmowę między naziemną kontrolą lotów i pilotami rozbitego w toku Air Show białoruskiego samolotu Su-27. Mężczyźnie może grozić do 2 lat więzienia.Poprawia się bezpieczeństwo na polskich drogach, ale policja zatrzymuje coraz więcej kierowców, którzy prowadzą gablota po spożyciu alkoholu. Jak wynika ze statystyk KGP, w 2009 roku doszło do 44 tys. wypadków, w których zginęło 4,5 tys. osób, rannych zostało 55,9 tys. Policja zatrzymała nad 173 tys. nietrzeźwych kierowców. "Nasz Dziennik": Jak PO próbowała, mówiąc oględnie, w mało rozmowny sposób zdyskredytować prezydenta Lubina. Jarosław Kaczyński jest politykiem wybitnym, typu wodzowskiego i walczy o swoje racje. każdorazowo podziwiałem Jarosława Kaczyńskiego. Jest jednym z najważniejszych polityków w wolnej Polsce - powiedział w "Faktach po Faktach" wcześniejszy premier Kazimierz Marcinkiewicz. Skrytykował jednocześnie głównych rywali z PO i PiS-u za brak dyskusji o tym, jaka ma być Polska.

Polscy specjaliści mogą być obserwatorami ekshumacji ofiar NKWD, zamordowanych w 1941 roku w więzieniu w Łucku na zachodniej Ukrainie - powiedział PAP Swiatosław Szeremeta, asystent ukraińskiej Państwowej Komisji Międzyresortowej do spraw Wojen i Represji Politycznych.

Rosyjskie massmedia wysuwają nowe wersje przyczyn dużej liczby ofiar zamachu na "Newski Ekspres". ponoć pasażerowie tego pociągu zginęli nie od wybuchu bomby a od niezbyt wytrzymałych krzeseł. Wołomiński skok od trzech lat bezskutecznie usiłuje odebrać należność od firmy komputerowej, należącej do syna ministra sprawiedliwości - pisze "Rzeczpospolita".

Ogłoszenie propozycji w sprawie zmian strategii afgańskiej na darmo spowodowało dywergencja między BBN a szefem Sztabu Generalnego - uważa wiceprezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego Maria Wągrowska. Wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski występuje z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. troska o dobro wspólne ojczyzny to nie przeciwnie dbanie o rozwój gospodarczy, ale też o kulturę ducha - przypomniał w środę mieszkaniec stolicy katowicki arcybiskup Damian Zimoń. Przestrzegał zanim poddawaniem się obojętności religijnej i "duchowej atrofii".Rząd na rozpoczętym posiedzeniu zajmie się m.in. projektem uchwały ws. udzielenia zgody na podpisanie protokołu zmieniającego polsko-amerykańską umowę o tarczy antyrakietowej. Protokół dotyczy rozmieszczenia w Polsce rakiet przechwytujących SM-3. Aż 28 osób zgromadzenie Nadzorcza TVP dopuściła do postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska w zarządzie spółki po formalno-prawnej analizie wniosków - poinformowała spółka w komunikacie. rozmowy z kandydatami grupa będzie prowadziła 7, 8 i 9 grudnia. - Taki "goguś wyżelowany", ale poziom uczony nie był z jego oczu wyraźny. niezmiernie notorycznie młodzi ręce do pracy ujmują swoją kulturą i zachowaniem, aczkolwiek on do takich nie należał - opisywała agenta Tomka w ciągu przesłuchania, Bożenna Bukiewicz. Jest ona jedną z trzech posłanek PO uczestniczących w kursie, na którym Beata Sawicka poznała funkcjonariusza CBA.

Na co stać szóstoklasistę?


Ponad 380 tys. szóstoklasistów w niejako 13 tys. podstawówek w całej Polsce będzie pisać dzień dzisiejszy sprawdzian. przynależność w tym egzaminie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

wypadek Przemyka do Sądu Najwyższego


Umorzenie sprawy zomowca oskarżonego o śmiertelne pobicie w 1983 r. Grzegorza Przemyka trafi do Sądu Najwyższego. Kasację wniesie minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Buzek nie dziwi się Tuskowi. Sam też nie wystartuje


Jerzy Buzek ze zrozumieniem przyjął decyzję Donalda Tusku o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich. - Pan premier podjął naturalną i właściwą decyzję - ocenił przewodniczący Parlamentu Europejskiego i zapewnił, że on i nie wystartuje w wyborach. Wymieniany pośród potencjalnych kandydatów Radosław Sikorski ocenił natomiast, że Tusk zaprezentował "odpowiedzialność i patriotyzm najwyższej próby".

100 strażaków gasi pożar hali fabrycznej


Stu strażaków gasi pożar hali fabrycznej, który wybuchł w sobotę w Głębocku (Wielkopolskie). Nie ma informacji o ofiarach.

PILNE: Nie ma kary dla Palikota


- szefostwo lokalny PO odstąpił od ukarania Janusza Palikota - poinformował Sławomir Nowak.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego