Lublin: akt oskarżenia przeciwko 40 kibicom


Prokuratura w Lublinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 kibicom, którym zarzuciła udział w burdach podczas meczu piłkarskiego w sierpniu ubiegłego roku w tym mieście. 19 oskarżonych chce dobrowolnie poddać się karze - poinformowała rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej Beata Syk-Jankowska.

Nie cichną komentarze o operacji polskich żołnierzy w Afganistanie, ale Radosław Sikorski - aktualny prezes MSZ, ale ówczesny członek rządu obrony - zamyka wargi "ekspertom zza biurek". - Prosiłbym, by powstrzymywali się z radykalnymi ocenami sytuacji - powiedział w czwartek. według niego, na wojnie wiecznie obowiązuje niepewność, wprawdzie z daleka wsio wydaje się jasne. Lokalna trąba powietrzna przeszła w porze wieczoru nad miejscowością Malachin w powiecie chojnickim na Pomorzu. Z kolei w województwie opolskim zginęła jedna osoba. Prezydent wszystko, co pył do powiedzenia premierowi w sprawie informacji dotyczących Radosława Sikorskiego, powiedział w rozmowie w 2007 roku. List od Donalda Tuska w tej sprawie dzień dzisiejszy to dziwna sprawa, a prezydenta nie interesuje zbieranie haków - taką kontrakcja na oświadczenie Donalda Tuska uzyskała w Kancelarii Prezydenta reporterka RMF FM Agnieszka Burzyńska.- Przypominanie sytuacji z Gruzji ma na celu rzucić miejsce zacienione insynuacji na pana prezydenta i jego środowisko - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł PiS Adam Bielan, kto twierdzi, że zalecenie lądowania wyszło z ministerstwa obrony. wszelako w wywiadzie dla "Newsweeka" z 18 sierpnia 2008 roku Lech Kaczyński sam przyznał, że to on wydał polecenie. W środę odbyła się ekshumacja szczątków ks. Jerzego Popiełuszki. Informację tę potwierdził "Naszemu Dziennikowi" o. Gabriel Bartoszewski - promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym zamordowanego duchownego. Ekshumację wykonano m.in. po to, by pobrać cząstki kości, które wnet staną się relikwiami. Jedno z największych przedsięwzięć dla telewizji informacyjnej - wieczór wyborczy. Po dwóch miesiącach projektowania, miesiącu tworzenia grafik, tygodniu budowania studia i kilku dniach wygładzania szczegółów - przyszedł "Czas decyzji".

Dokument "Władcy Marionetek" Tomasza Sekielskiego prowokuje polityków do debaty i rachunków sumienia. Andrzej Olechowski przyznał w Faktach po Faktach", że zdarzyło mu się nie powiedzieć prawdy, podczas gdy uważał ją za "niebezpieczną lub niewygodną". Z kolei Ryszard Kalisz w imieniu klasy politycznej mówi: - Jest mi konsternacja za te wszystkie kłamstwa wobec opinii publicznej.

Czesi, Włosi, Francuzi, Hiszpanie, Słowacy i Anglicy należą do narodów najbardziej lubianych przez Polaków - wynika z sondażu CBOS. Sympatię do nich deklaruje co najmniej połowa badanych (od 50 do 53 proc.). Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o zasadach obsadzenia 51. polskiego mandatu do Parlamentu Europejskiego w kadencji 2009 - 2014 - poinformowała sekretariat Prezydenta.

fajnie 60 tys. zł - oprócz regularną pensją - zarobił w ciągu 15 miesięcy dyrektor gabinetu politycznego Mirosława Drzewieckiego, Marcin Rosół. Politycy są oburzeni. - Załatwiacz interesików dostaje nagrodę z naszych podatków - komentował Grzegorz Napieralski. - Bulwersujące - dodawał Jarosław Gowin. Zapytałbym: dokąd wtedy był Jarosław Kaczyński? dokąd był Przemysław Gosiewski? dokąd były inne osoby z klubu PiS? – pytał w TVN 24 Jerzy Szmajdziński, komentując nieobecność czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości w czasie uroczystości upamiętniających 70. Rocznicę wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. – To był poważny błąd tej partii – dodał. Kopalnia Olkusz-Pomorzany zalana, a jakby 400 pracowników ewakuowanych. Powód: zła pogoda przerwała dostawy prądu do zakładu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po kilku godzinach udało się przywrócić napięcie w zakładzie, ale pompy nadal nie działają. Przywracając awaryjne zasilanie, pozbawiono na oschły Chronos zasilania tożsamy Olkusz i okolicę.Zmiażdżone samochody i trzy osoby poważenie ranne - to pokłosie wypadku, do którego doszło we wtorek na jednym z łódzkich skrzyżowań. Dwa auta osobowe zderzyły się z miejskim autobusem. Jeden z kierowców pył się zagapić. Krzysztof Teodor Toeplitz zmarł w wieku 77 lat. Sejmowa komisja zdrowia nie zacznie w tym roku prac nad nowelizacją ustawy umożliwiającej m.in. położenie środków antykoncepcyjnych - w tym plus przyjmowanych zgoła po stosunku - na liście leków refundowanych za pomocą NFZ.

"Niech Kaczyński stanie na ubitej ziemi, podejmie pojedynek"


Wzywamy Jarosława Kaczyńskiego do debaty z Bronisławem Komorowskim. Niech stanie na ubitej ziemi i podejmie się pojedynku z kandydatem PO - zaapelowały do kandydata PiS posłanki Platformy Joanna Mucha i Małgorzata Kidawa-Błońska. odpowiedź była poniekąd natychmiastowa. - dysputa jeden na jednego nie prędzej przed drugą turą, teraz debatujmy w szerszym gronie, startuje mimo to 10 kandydatów - powiedziała zwierzchniczka sztabu prezesa PiS Joanna Kluzik-Rostkowska.

Zatrzymano nożownika. Ranił trzy osoby, jedną śmiertelnie


Policjanci zatrzymali meżczyznę,który w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) poranił nożem trzy osoby.Jedną śmiertelnie - poinformowała Mirosława Rudzińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Rozpoczynają się matury; wraca matematyka


Rozpoczęły się matury. Około 404 tys. maturzystów z nad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło we wtorek po godz. 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

zabezpieczenie w muzeum Auschwitz formalnie nie zawiniła


Krakowska prokuratura umorzyła badanie ws. pracowników muzeum w Auschwitz-Birkenau, którzy pracowali w placówce 18 grudnia 2009 r. podczas kradzieży napisu "Arbeit Macht Frei". Uznano, że ochroniarzy nie wolno traktować w charakterze funkcjonariuszy publicznych i ukarać ich urzędowo za niedopełnienie obowiązków. w ciągu postępowania stwierdzono jednak, że dotychczasowy uchybienia w ich pracy.

Uroczystości w słońcu i cieple


W Warszawie i Krakowie, a dodatkowo w reszcie polskich miast pogoda sprzyja, by przebrać się na uroczystości pożegnalne prezydenckiej pary. Meteorolodzy zapowiadają ciepłą, słoneczną i bezdeszczową aurę. Miejscami będzie chociażby 19-20 st. C.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego