Nie chcą meczetu w Warszawie


W samo południe w stolicy odbędzie się bunt przeciw planom budowy Ośrodka Kultury Muzułmańskiej. Organizatorzy twierdzą, że konfederacja Muzułmańska reprezentuje wartości sprzeczne z wartościami demokratycznych społeczeństw, bowiem jest powiązana ze wspierającym terroryzm Bractwem Muzułmańskim.

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynęło zażalenie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego na zawieszenie śledztwa, w którym zarzucono mu molestowanie urzędniczek i gwałt na jednej z nich, ciężarnej. - bieżący jest spokój, pewność siebie, włości argumentacja i najlepiej zbicie przeciwnika z tropu kłopotliwym pytaniem - to zdaniem dr Oligierda Annusiewicza decyduje o zwycięstwie w debacie telewizyjnej. Jak kandydaci są przygotowywani, aby poprawnie w nich wypaść? W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się uroczyste obchody 70. rocznicy utworzenia getta w tym mieście. Władysław Bartoszewski mówił, że mając w pamięci wydarzenia sprzed lat wszyscy mamy aktualnie prawy nakaz przeciwstawiania się dyskryminacji ludzi z powodu narodowości, rasy, pochodzenia czy wyznania.Radosław Sikorski, jeden z kandydatów PO do wyborów na prezydenta, powiedział w niedzielę, że cieszy się, iż Lech Kaczyński będzie startował w wyborach na prezydenta. - Gdybym kandydował z Lechem Kaczyńskim, zrobię wszystko, by był to blond opcja - powiedział. Zmiany w kształceniu zawodowym, które dostosują ofertę nauczania do potrzeb rynku pracy, oraz zmiany w kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zaprezentowali przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas piątkowej konferencji prasowej we Wrocławiu. "Otóż powoływanie się w jej kontekście na prawybory amerykańskie, jest całkowicie nietrafione, gdyż w prawyborach w USA, wybierając swojego kandydata na prezydenta, stronnictwo wybiera jednocześnie swego lidera. Tu w ogóle nie było o tym mowy." – napisał Jerzy Szmajdziński na swoim blogu w Onet.pl. Kandydat na prezydenta skomentował w ten sposób debatę, która odbyła się między kandydatami PO.

Według prezesa IPN Janusza Kurtyki, krocie argumentów płynących z Rosji, a dotyczących roli lokalny w II wojnie światowej, jest "ewidentnie fałszywych, bądź nie do końca udokumentowanych". Jego zdaniem, jeżeli w dyskusję włączą się władze naszego wschodniego sąsiada, Polska powinna oficjalnie odpowiedzieć i to "w sposób właściwie mocny".

zespół ratunkowa znalazła zasypanego górnika w kopalni "Rydułtowy-Anna" - dowiedziała się TVN24. Nie rozumie się samo przez się w jakim stanie znajduje się mężczyzna. sztab kandydata SLD na prezydenta Grzegorza Napieralskiego zebrał już nieomal sto tysięcy podpisów potrzebnych do oficjalnej rejestracji w PKW - poinformował PAP eksponent SLD Tomasz Kalita.

Rosyjscy parlamentarzyści uczcili w środę pamięć ofiar sobotniej katastrofy polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Posiedzenia Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, i Rady Federacji, izby wyższej, rozpoczęły się minutą ciszy. Marek Edelman, Leszek Kołakowski, Zbigniew Religa, Zbigniew Zapasiewicz... To nazwiska tylko niektórych słynnych Polaków, którzy odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Od listopada 2008 r. ginęli też polscy żołnierze w Afganistanie, pod ziemią bytowanie stracili górnicy. co więcej 12 lat więzienia grozi 34-latkowi oskarżonemu za pomocą prokuraturę w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie) o spowodowanie wypadku, w którym zginęły trzy osoby. Mężczyzna prowadził samochód mając 1,6 promila alkoholu we krwi - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, która przekazała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.Z powodu intensywnych opadów deszczu Stany alarmowe i ostrzegawcze są przekroczone na większości rzek na południu Polski; deszczowa pogoda ma wspierać się do piątku, ale od środy kazus zacznie się stopniowo modyfikować - informuje IMiGW. Zamaskowany mężczyzna napadł późnym popołudniem na jeden z banków w siedlisko Gorzowa Wlkp. Zastraszył pracownicę przedmiotem przypominającym broń palną, zażądał wydania pieniędzy i uciekł z gotówką - poinformowała Dorota Dąbrowska z zespołu prasowego lubuskiej policji. - Nastąpiło rozgardiasz - powiedział w TVN24 konsultant krajowy ds. epidemiologii prof. Andrzej Zieliński w odpowiedzi na reakcje po jego wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej". Zieliński powiedział uprzednio gazecie: "sytuacja upoważnia nas do twierdzenia, że w Polsce mamy epidemię grypy. wszystko wskazuje na to, że spowodował ją wirus nowej grypy A/H1N1".

Sąd przesłuchał autora opinii w sprawie tzw. Kulczykparku


Urzędnika z biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, autora opinii, która umożliwiła budowę drugiej części Starego Browaru przesłuchał Sąd Okręgowy w Poznaniu. nim sądem trwa proces prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, dotyczący nieprawidłowości blisko sprzedaży gruntu firmie Grażyny Kulczyk.

PKW apeluje o powstrzymanie się od kampanii


Państwowa komitet Wyborcza oświadczyła, że kandydaci w wyborach prezydenckich powinni powstrzymać się od klasycznych elementów kampanii wyborczej do czasu ogłoszenia daty wyborów. PKW zaznacza, że już dostrzega działania, które mają "cechy kampanijne".

Tusk ogłasza koniec drugiej fali powodziowej


- Można by ogłosić koniec powodzi, ale mówimy o końcu drugiej fali powodziowej - mówił premier Donald Tusk w toku wizyty w Tczewie. - w największym stopniu aktywny Chronos walki z powodzią kończy się - dodał premier.

Kaczyński: przypuszczalnie by coś dobrego wyszło z tej negocjacje


Jarosław Kaczyński odwiedza przychodnia w Tarnobrzegu i na dosyć tego kampanii wyborczej apiać proponuje Bronisławowi Komorowskiemu debatę o służbie zdrowia. - Jest o czym mówić, a my mamy dbały program, konkretną propozycję - przekonuje kandydat na prezydenta.

Sikorski dla CNN: nie widzę żadnej nieufności


W wywiadzie dla telewizji CNN w sobotę minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podkreślił, że stosunki między USA a Polską są wielce dobre i odrzucił sugestie prowadzącego rozmowę dziennikarza, że w Polsce panuje "nieufność" wobec prezydenta Obamy.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego