Nie chcą meczetu w Warszawie


W samo południe w stolicy odbędzie się protest przeciwko planom budowy Ośrodka Kultury Muzułmańskiej. Organizatorzy twierdzą, że konfederacja Muzułmańska reprezentuje wartości sprzeczne z wartościami demokratycznych społeczeństw, dlatego że jest powiązana ze wspierającym terroryzm Bractwem Muzułmańskim.

Prezentacje najnowszych prac polskich i światowych designerów - od przedmiotów codziennego użytku po projekty budynków mieszkalnych - pokazy filmów i warsztaty znajdą się w programie trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Designu 2009, który w czwartek rozpoczyna się w Łodzi. Wasza praca jest wyjątkowa - mówił premier w Libiążu do górników z okazji Barbórki. prezes rządu podkreślił, że 4 grudnia każdy w Polsce jest gotowy "nisko się skłonić" przed polskimi górnikami. O węglu Tusk powiedział, że to "nasz skarb". Podkreślał, że mówiąc o bezpieczeństwie energetycznym nie wolno zapominać o bezpieczeństwie górników. Z powodu ostrej zimy tanie linie lotnicze Easyjet odwołały dzisiaj wszystkie loty z lotniska im. Johna Lennona w Liverpoolu. poranny lot do Krakowa nie odbył się - poinformował eksponent lotniska Robert Peel."Rzeczpospolita": Około 20 nowych świadków, ekspertyza obrażeń i nieznane dotąd materiały - to tropy prokuratora z IPN w sprawie śmierci w 1977 r. studenta UJ Stanisława Pyjasa. Klebsiella pneumoniae - wybitnie groźna bakteria oporna na antybiotyki grasuje w Klinice Położnictwa na Pomorzanach w Szczecinie. W wyniku zagrożenia epidemiologicznego wstrzymano przyjęcia kobiet do porodów, zmarł osesek - taką informację dostaliśmy od naszego użytkownika na serwis strzelenie z ucha (użytkownik zastrzegł sobie anonimowość). w tej chwili jest smakowity moment, aby uchwalić ustawę o in vitro. skoro dopisek społeczeństwa i polityków kieruje się gdzie indziej - mówi w wywiadzie dla "Polski" posłaniec PO Jarosław Gowin. I przekonuje, że jeśliby komisja bioetyczna została powołana już teraz, to problem in vitro zostałby rozwiązany już za dwa, trzy miesiące.

egzekucja postępowania wyjaśniającego ws. aresztowania i osadzenia w więzieniu niewinnego człowieka nakazał komendant wojewódzki zachodniopomorskiej policji - poinformował eksponent prasowy komendanta Maciej Karczyński.

płatniczy zakres walki ze skutkami powodzi i propozycje zmian w poniekąd zmierzające do bariera zagrożenia powodzią - to tematy, które według zapowiedzi mają zdominować czwartkową Radę Gabinetową. Zwołał ją wypełniający obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski. Na posiedzeniu nie będzie aczkolwiek wicepremiera Waldemara Pawlaka, a idea zwołania Rady krytykuje opozycja. W piątek i sobotę rząd na specjalnej konferencji, podzielonej na 19 paneli dyskusyjnych, podsumuje 2 lata swojego funkcjonowania. Dwudniową konferencję otworzy i zamknie prezes rady ministrów Donald Tusk. W panelach udział wezmą ministrowie, parlamentarzyści, eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych natomiast samorządów.

wyjątkowy widok zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu na warszawskim pl. Trzech Krzyży. Dwóch mężczyzn dziarsko szło ulicą z bramą w rękach. Okazało się, że nie należała do nich. układ Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie wystąpi z apelem do najwyższych władz, by w nadzwyczajnym trybie prawnym doprowadzono do degradacji gen. Wojciecha Jaruzelskiego, informuje "Nasz Dziennik". - Nawet 260 tys. euro dziennie przypuszczalnie awansować kara, jaką na Polskę nałoży Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu za wypełnione po brzegi wysypiska - alarmuje "Dziennik pismo Prawna".ABW podsłuchiwało polskich dziennikarzy. Chodzi o rozmowy Bogdana Rymanowskiego (TVN i TVN24) i Cezarego Gmyza ("Rzeczpospolita") z Wojciechem Sumlińskim. O całej sprawie pisze "Rzeczpospolita". - Jestem zupełnie zaskoczony - powiedział na antenie TVN24 Rymanowski. Mniej wypadków drogowych niż w zeszłym roku i żadnych informacji, iżby w kraju doszło do wypadków przy hucznym świętowaniu nadejścia Nowego Roku - tak z zadowoleniem milicja opisuje sytuację po Sylwestrowej nocy. Bronisław Komorowski żadnej sytuacji politycznej nie wykorzysta po to, żeby kogoś uderzyć - powiedział prezes rady ministrów Donald Tusk. - Swoje wymarzone zwycięstwo wykorzysta wyłącznie dla ludzi i przeciw nikomu - podkreślił. w toku swojego przemówienia przenikliwie atakował Jarosława Kaczyńskiego. Między innymi niedowierzał w jego przemianę. - Ja nie wykluczam, że za kilkadziesiąt godzin odkryje, że jego starszy był w Wehrmachcie, a może w Armii Rosyjskiej co lepsze - mówił.

Katastrofa Su-27; piloci poświęcili życie, by ratować ludzi?


Dwóch białoruskich pilotów zginęło w katastrofie samolotu Su-27, który spadł w czasie pokazu akrobacji na Air Show w Radomiu. Specjalna polsko-białoruska komitet ekspertów rozpoczęła po południu badania przyczyny wypadku. Organizatorzy odwołali pokazy w powietrzu.

NIK: Przepełnienie i niskie stawki żywieniowe w ZOL-ach


Przepełnienie, niskie stawki żywieniowe, nieład w dokumentacji - Najwyższa Izba Kontroli zbadała 48 z 427 funkcjonujących w Polsce zakładów opiekuńczo-leczniczych. Skontrolowane placówki muszą przekazać NFZ nad 1,5 mln zł i zapłacić około 0,5 mln kar.

Product placement poczeka na legalizację


Product placement wciąż czeka w Polsce na legalizację. Miałoby się to stać poprzez wdrożenie do Ustawy o rtv unijnej dyrektywy audiowizualnej. Z jej wprowadzeniem jesteśmy spóźnieni powyżej cztery miesiące. schemat trafi do Sejmu najwcześniej pod koniec czerwca.

LPR apeluje do władz Polski o partnerstwo z Rosją


Polska powinna odmienić swoją politykę zagraniczną względem Rosji z konfrontacyjnej na "geopolitycznego partnerstwa", co będzie służyło polskim interesom - uważają politycy Ligi Polskich Rodzin. W tej sprawie partia polityczna wystosowała apel do prezydenta Lecha Kaczyńskiego i rządu Donalda Tuska.

Prokuratura sprawdza cypryjskie kontakty Palikota


Prokuratura, w ramach śledztwa z doniesienia byłej żony posła PO Janusza Palikota, szuka w czterech krajach informacji o spółkach, które mają być z nim powiązane - ujawnia "Rzeczpospolita".

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego