Książę Karol odwiedził Białowieżę. Bez Camilli


dziedziczący brytyjskiego tronu, książę Walii Karol odwiedził dzisiaj Białowieżę (Podlaskie). Wbrew wcześniejszym planom księciu Karolowi podczas wizyty na Podlasiu nie towarzyszyła księżniczka Kornwalii Camilla Parker Bowles.

ponad jedna druga użytkowanego w Polsce oprogramowania komputerowego jest nielegalna - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę analityczną IDC na nakaz Business Software Alliance, organizacji zwalczającej piractwo komputerowe. masywny pocisk z czasów II Wojny Światowej wykopali w sobotę robotnicy na wrocławskim osiedlu nieznany Dwór. Z powodu zagrożenia na czas akcji saperów zamknięto krajowy czyn i ewakuowano mieszkańców. Prezydent USA Barack Obama w środę po raz pierwszy ułaskawił indyka z okazji zbliżającego się Święta Dziękczynienia.publikacja "Siostry zakonne w obozach pracy w PRL w latach 1954-1956" Agaty Mirek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, została najlepszą książką naukową opisującą koleje życia polski i Polaków w okresie XX w., wyróżnioną w drugiej edycji konkursu "Książka Historyczna Roku" o nagrodę im. Oskara Haleckiego. premier Donald Tusk zdementował we wtorek doniesienia medialne, jakby w maju - dopiero co decyzją szefa rządu - Grzegorz Schetyna miał zgubić stanowisko sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej. Niemiec osamotniony za pośrednictwem Brazylijkę, którą poznał przy użyciu internet, od kilkunastu dni przebywa w porcie lotniczym Campinas i nie wiadomo, podczas gdy uda mu się opuścić Brazylię - pisze w czwartek agencja Associated Press.

Lewis Hamilton i Sebastian Vettel walczyli podczas Grand Prix Chin bez pardonu. Rywalizację przenieśli nawet do alei serwisowej - gdy Hamilton wyjechał ze swojego boksu tuż za Vettelem, mierny nie chciał zwątpić i do samego wjazdu na tor jechali koło w koło. Sędziowie obu zawodnikom udzielili po wyścigu reprymendy.

Guti kończy karierę. Podstawowy zawodnik Realu Madryt ogłosił, że najbliższe Gran Derbi będą ostatnimi w jego karierze - po zakończeniu sezonu chce ubyć z Realu Madryt i powiesić buty na kołku. Jak zapewnia, ta decyzja jest nieodwołalna. Turcja i Azerbejdżan podpisały układ ws. sprzedaży i tranzytu gazu z rejonu Morza Kaspijskiego do Europy. porozumienie dotyczy też taryf przesyłowych za pośrednictwem Turcję do krajów europejskich, które chcą obniżyć swoją funkcja energetyczną od Rosji.

głośny z roli doktora w "Klanie" człowiek teatru Tomasz Stockinger, jaki spowodował kolizję prowadząc "na gazie", nie zostanie przesłuchany we wtorek za pomocą policjantów w Piasecznie. termin przesłuchania został przesunięty z powodu "problemów zawodowych". Mariensztat - część warszawskiej dzielnicy śródmieście - został wpisany w czwartek do rejestru zabytków za pośrednictwem Barbarę Jezierską, konserwator zabytków województwa mazowieckiego. Nabożeństwem żałobnym w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zastępcy ewangelickiego biskupa polowego księdza Adama Pilcha. Zginął 10 kwietnia w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.Czy rozmowa na linii śledczy-świadek przeszkodzi w przesłuchaniu przed komisją hazardową? Wiceszef komisji i poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz zadeklarował w programie "Babilon" w TVN24, że chyba że będzie taka konieczność, to zrezygnuje z przesłuchania Anity Błochowiak. Do RPA Michael Ballack z powodu kontuzji nie pojedzie. Niemcy tym samym stracili kapitana, ale kontuzjowany piłkarz Chelsea Londyn znalazł odpowiedniego następcę. To Bastian Schweinsteiger, z którym rasowy piłkarz grał w Bayernie. - To klasowy piłkarz, który ma pewność siebie - zachwala kolegę Ballack. We Włoszech po praz pierwszy ukarano kobietę, która w Novarze ubrana była w burkę. 26-letnia Tunezyjka została ukarana grzywną w wysokości 500 euro.

"Polacy nie prosili nas o ogrodzenie terenu katastrofy"


kraina katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku nie jest ogrodzony, bo takiej prośby ze strony polskiej nie było - twierdzą władze obwodu smoleńskiego. Jak stwierdził przedstawiciel gubernatora smoleńskiego Andriej Jewsiejenkow w rozmowie z korespondentem RMF FM Przemysławem Marcem, Polacy prosili zaledwie o ochronę miejsca tragedii: - Tę prośbę spełniliśmy.

Klimat: kryzys na szczycie zażegnany


Państwa afrykańskie zapowiedziały powrót do negocjacji klimatycznych na szczycie w Kopenhadze po uzyskaniu zapewnień, że rozmowy w większym stopniu skupią się na kontynuacji Protokołu z Kioto - poinformował penis delegacji afrykańskiej agencję Reutera.

Dopłat do aut z LPG nie będzie


jeszcze w grudniu "Dziennik pismo Prawna" zapowiadał opcja wprowadzenia rządowych dopłat go instalacji gazowych w naszych samochodach. dzisiaj rozwiewa te nadzieje: dopłat nie będzie, pieniądze pójdą na biogazownie.

"Bez zastrzeżeń do polskiej demokracji"


Ci wszyscy, którzy za pomocą dziesięciolecia walczyli w Polsce o demokrację, mogą być zadowoleni - tak wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich skomentował przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

To są kości Olewnika


Badania DNA potwierdziły, że ścierwo ekshumowane z cmentarza w Płocku należące do Krzysztofa Olewnika. - ewentualność na pomyłkę jest mniejsza niż jeden do stu osiemdziesięciu bilionów. Potraktujmy te badania w charakterze ostateczne - poinformował członek rządu sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje wycieczki szkolne dla dzieci oraz niezapomniane

- jeśli jesteś zainteresowany organizacją zielonej szkoły dla swojej klasy koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą.