W PE zalecenie dla pomysłu Europejskiego Funduszu Walutowego


- Liderzy frakcji politycznych PE wsparli we wtorek projekt utworzenia Europejskiego Funduszu Walutowego. Wyciągając lekcję z kryzysu w Grecji, szef KE Jose Barroso zapowiedział też rozważenie zakazu operacji spekulacyjnymi produktami związanymi z długami państwowymi.

Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły pospołu stawki za przejazd - uznała boss UOKiK i nakazała zmianę praktyki. Zarząd województwa Podkarpackiego ogłosił rekrutacja wniosków na subsydium ze środków unijnych inwestycji energetycznych – informuje „Puls Biznesu”. Do podziału jest na nad 137 mln zł. korzyść netto banków wzrósł o coś koło tego 20% w pierwszych czterech miesiącach tego roku z racji niższym prowizjom i wyższemu wynikowi z odsetek, poinformował agencję Bloomberg zastępca dyrektora Pionu Nadzoru Bankowego Krzysztof Broda. plon netto polskich banków wyniósł łącznie 3,7 mld zł od stycznia do kwietnia.Po zawieszeniu zarządu EuRoPol Gazu pojawił się szkopuł formalny, który spowodował, że referat Regulacji Energetyki wstrzymał się z decyzją w sprawie zatwierdzenia taryfy spółki – donosi „Puls Biznesu”.


dziura w naszym budżecie ciągle jest mniejsza, niż planowano. Po kwietniu wyniosła 27 mld zł - takie szacunkowe dane ogłosiło w poniedziałek Ministerstwo Finansów.

klaster Ministrów przyjęła we wtorek projekt zmian w ustawie o Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - podało CIR. rząd chce m.in. wtajemniczyć nowe instrumenty wsparcia przedsiębiorców i zaanektować krąg potencjalnych odbiorców pomocy udzielanej za pośrednictwem Agencję. na końcu coś innego niż system x86. 25 lat temu firma Commodore, nieomylny w owym czasie lider na rynku komputerów osobistych, zaprezentowała światu nową generację komputerów Amiga. Komputery te z godnością przejęły pałeczkę od najlepiej sprzedającego się w całej historii komputerów modelu C-64.

Nasz brzeg przyciągnął w ubiegłym roku o 42 proc. mniej zagranicznych inwestycji bezpośrednich (FDI). przekraczający spadek nastąpił przeciwnie w Rumunii i Szwajcarii - podaje interes konsultingowa Ernst & Young. Jak najszybsze zakończenie restrukturyzacji spółki i grupy kapitałowej natomiast negocjacje kontraktów na sprzedaż insuliny w Rosji i Indiach to priorytety nowopowołanego prezesa Biotonu Sławomira Ziegerta. Do 15 grudnia dyrekcja chce zaprezentować radzie nadzorczej efekty pracy nad strategią. finanse ze sprzedaży uprawnień do emisji dwutlenku węgla Polska powinna dawać na inwestycje w technologie, które pozwolą na niższe zużycie energii. Zmniejszy to emisję CO2 do atmosfery - uważa spec ds. klimatu, prof. Marek Sadowski.język niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 0,73 proc., do 5.722,05 pkt. (PAP) Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii. Do końca 2008 r. podpisano 16 umów offsetowych z zagranicznymi dostawcami. jakkolwiek wartość zobowiązań offsetowych zrealizowanych w 2008 r. wyniosła ponad 0,8 mld dolarów, wynika ze „Sprawozdania z wykonania zobowiązań offsetowych z wykorzystaniem zagranicznych dostawców w 2008 r.”, przygotowanego za pomocą resort Gospodarki. dowód został przyjęty przy użyciu rząd 28 lipca br.

MG precyzuje talent funkcjonowania systemu gazowego


Precyzyjne określenie warunków przyłączenia do sieci przesyłowej i sposobu prowadzenia obrotu paliwami gazowymi, a także asekuracja interesów odbiorców to główne cele projektu rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego. 6 maja br. MG skierowało dokument do uzgodnień międzyresortowych.

Litwa. stopień chce łącza gazowego z Polską


Litewski szczebel ustawowo zamierza wiązać spółkę "Lietuvos Dujos" ("Litewski Gaz") do budowy łącza gazowego z Polską - pisze w piątek kronika "Verslo Żinios".

Francuzi popracują dłużej? Sarkozy reformuje emerytury


ranga w Paryżu bierze się do politycznie ryzykownej reformy emerytur. I zmienia zwrot w sprawie reformy unijnych instytucji

UOKiK wszczął działanie w związku z sytuacją na kolei


urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy PKP Polskie Linie Kolejowe nie złamały prawa, odwołując pociągi Przewozów Regionalnych z powodu długów - poinformowała stary Urzędu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie.

sposobność na szybszą zaliczkę na poczet zaległych pensji


W swoim drugim olimpijskim meczu grupy B hokeiści na lodzie Rosji niespodziewanie ulegli Słowacji 1:2 po rzutach karnych. Po spotkaniu najsłynniejszy język rosyjski zawodnik Aleksander Owieczkin narzekał na źle przygotowane lodowisko.

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje wycieczki szkolne dla dzieci oraz niezapomniane

- jeśli jesteś zainteresowany organizacją zielonej szkoły dla swojej klasy koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą.