"Washington Post": Rosję może czekać rozczarowanie


Waszyngtoński kronika wyjaśnia, że Kreml o bez liku więcej niż Zachód spodziewa się po Janukowyczu, tym z większym natężeniem że pięć lat prezydentury jego poprzednika Wiktora Juszczenki nader nadwerężyło warunki rosyjsko-ukraińskie.

28-letnia nauczycielka informatyki została zidentyfikowana za pomocą rodzinę jak druga z dwóch kobiet zamachowczyń-samobójczyń, które zabiły kilkadziesiąt osób w moskiewskim metrze w ubiegłym tygodniu – informuje dzisiaj agencja Reuters. Dowódca wojsk amerykańskich w Afganistanie generał Stanley McChrystal oczekuje, że do końca roku zostanie uczyniony duży postęp, jeśli chodzi o spór w Afganistanie - powiedział w Brukseli amerykański minister obrony Robert Gates. 35 pakistańskich rebeliantów zginęło w ataku wojska na ich kryjówkę na północnym zachodzie kraju. Stamtąd przygotowywano ataki na żołnierzy sił NATO.Jeden z dwóch mężczyzn aresztowanych w tym tygodniu we Francji i podejrzanych o współpracę z Al-Kaidą był badaczem pracującym w szwajcarskim CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych) - poinformowały źródła sądowe. Mateusz Ligocki (AZS AWF Katowice) zajął 29. miejsce, a Maciej Jodko (AZS AWF Kraków/Zakopane) był 40. w konkurencji snowcross w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w kanadyjskim Stoneham. Zwyciężył Francuz Pierre Vaultier. Wysokiej rangi urzędnik północnokoreański, który zainicjował w swym kraju reformę walutową, został rozstrzelany w zeszłym tygodniu za złe przyrządzanie zmian - poinformowały południowokoreańskie media.

Kibice zabrzańskiego Górnika obawiający się opóźnienia prac w pobliżu budowie nowej areny dla piłkarzy rozpoczęli akcję "Nowy boisko Górnika przydatny od zaraz". Jej elementem są billboardy z tym hasłem rozstawione przy ulicach miasta.

Rząd USA wiedział o możliwości przeprowadzenia zamachu za pomocą Nigeryjczyka Umara Faruka Abdulmutallaba - donosi serwis Fox News. Michaił Chodorkowski stanął we wtorek przed sądem, w którym toczy się jego pozostały proces. Odbywający karę więzienia były prezes Jukosu zaapelował o odstąpienie od procesu. Jego zdaniem brakuje dowodów na popełnienie przestępstwa.

Przedstawiciele najwyższych władz bułgarskich - prezydent, naczelny parlamentu, premier, ministrowie - będą opłacać za korzystanie z samolotów rządowych - postanowił w środę rząd w Sofii. Ale nie z własnej kieszeni. Ukraińska jedenasta muza państwowa pokaże błona fotograficzna "Katyń" Andrzeja Wajdy. Jego emisję zaplanowano 40 dni po katastrofie polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Do przeliczenia pozostało już owszem nieco ponad 0,4 proc. głosów oddanych w niedzielnych wyborach prezydenckich na Ukrainie. Z przeliczonych 99,58 proc. kart wyborczych wynika jasno, że kolejnym prezydentem Ukrainy zostanie Wiktor Janukowycz.We francuskiej miejscowości Lailly-en-Val zmarła Zofia Romanowiczowa, znana pisarka i tłumaczka, czołowa postać polskiej emigracji - poinformowali bliscy zmarłej. Romanowiczowa miała 87 lat. Tajlandzkie władze potwierdziły wcześniejsze doniesienia prasowe i podały, że aresztant w grudniu w Bangkoku wysyłka broni z Korei Północnej puder dotrzeć do Iranu. 91 lat po zakończeniu I wojny światowej, jej najmłodsza jałmużna ma 26 lat i żyje w Belgii - donosi dzień dzisiejszy belgijska prasa.

Etiopia: Wybory parlamentarne


O godz.6 nad ranem w niedzielę (5.00 czasu polskiego) w niedzielę rozpoczęły się w Etiopii wybory do parlamentu, w których - podług sondaży - zdecydowanym faworytem jest rządzący Etiopski prosty Front Rewolucyjno-Demokratyczny (EPRDF), ktorego przywódcą jest będący na czasie prezes rady ministrów Meles Zenawi.

Turcja: zatrzymano podejrzanych o przynależność do Al-Kaidy


Turecka policja zatrzymała we wtorek i w środę 17 ludzi podejrzanych o przynależność do tureckiego skrzydła Al-Kaidy. Operację przeciwko siatce islamistów przeprowadzono w kilku regionach kraju - poinformowała agencja Anatolia.

VIP-y zapłacą za swoje loty


Przedstawiciele najwyższych władz bułgarskich - prezydent, boss parlamentu, premier, ministrowie - będą wynagradzać za korzystanie z samolotów rządowych - postanowił w środę stopień w Sofii. Nie będą to wszelako kasa z ich własnej kieszeni, ale z specjalnych funduszy państwowych.

Carvalhal nowym trenerem Sportingu


Carlos Carvalhal został nowym trenerem piłkarzy Sportingu Lizbona. Zastąpił Paulo Bento, jaki na początku listopada zrezygnował z pracy - poinformowano na oficjalnej stronie portugalskiego klubu.

prezentacja JBG-2 Professional MTB team 2010


W piątek na Zamku Książ odbyła się prezentacja zawodowej grupy kolarskiej MTB JBG-2 Professional MTB Team.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego