Zmarła jej matka, a ona startuje na igrzyskach


W niedzielę zmarła matka wicemistrzyni świata w łyżwiarstwie figurowym Joannie Rochette. nieopodal to siedmiokrotna mistrzyni Kanady chce startować w rywalizacji olimpijskiej.

Steffen Deibler na przestrzeni mityngu pływackiego w Akwizgranie wynikiem 22,06 ustanowił najlepszy wynik świata na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. helmut o 0,12 poprawił dokonanie Francuza Amaury'ego Levauxa z 14 grudnia 2008 roku z Rijeki. Wisła Kraków oficjalnie ogłosiła, że nie przedłuży obowiązującej do końca tego roku umowy z Mauro Cantoro. Tym samym krakowski klub opuści jeden z jego w największym stopniu rozpoznawalnych zawodników, jaki grał w barwach Białej Gwiazdy przy użyciu osiem lat. - Osiągnąłem z Wisłą nie inaczej wiele sukcesów - przyznaje Argentyńczyk. komitet Europejska wyraziła w środę zadowolenie z decyzji władz USA o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli Grecji i zaapelowała, aby Waszyngton zniósł również wizy dla obywateli czterech ostatnich krajów Unii Europejskiej, w tym Polski.Radosław Majewski setnie zaaklimatyzował się w Nottingham Forest. Jak poinformowały angielskie publikatory 144-letni klub z angielskiej Championship zamierza wykorzystać z opcji pierwokupu i sygnować z reprezentantem nasz nieodwołalny kontrakt. Przebywający w USA redaktor pryncypał "Gazety Wyborczej" Adam Michnik odebrał w czwartek nagrodę Fundacji Iona Ratiu przyznawaną wybitnym działaczom z Europy środkowowschodniej za promowanie wartości demokratycznych. Były wiceprezydent USA Dick Cheney doznał lekkiego ataku serca, ale czuje się dobrze i opuści szpital w tym tygodniu - oświadczyło jego biuro. Cheneya, który w przeszłości przeszedł czwórka ataki serca, hospitalizowano w poniedziałek.

Przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, Konstantin Kosaczow powiedział, że decyzja prezydenta Rosji o przekazaniu stronie polskiej kolejnych dokumentów dotyczących Katynia, była właściwa.

sława olimpijski z Pekinu Tomasz Majewski wynikiem 19,93 m wygrał konkurs pchnięcia kulą podczas lekkoatletycznego mityngu w Walencji. Z kolei tok na 1500 m zakończył się podwójnym zwycięstwem Polek - Sylwia Ejdys wyprzedziła Renatę Pliś. 338 mln złotych kosztować będzie ostatni etap modernizacji Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Zakończyło się liczenie głosów oddanych w wyborach parlamentarnych w Iraku, które odbyły się 7 marca. Jak wynika z informacji przekazanej za pomocą szefa Centralnej Komisji Wyborczej (CKW), koalicje prowadzące w wyborach dzielą minimalne różnice. Virginia Davis, jedna z pierwszych dziecięcych gwiazd Walta Disneya, nie żyje. powyżej 50 mafiosów aresztowano w pierwszy dzień tygodnia we Włoszech w dwóch wielkich operacjach, wymierzonych w gangi cosa nostry i kamorry.Hakimullah Mehsud, najistotniejszy pakistański talib, nie żyje - podała pakistańska telewizornia PTV. Talibowie informacji o śmierci swojego lidera nie potwierdzili. Sejmowa komisja spraw zagranicznych Litwy wyraziła dzisiaj polityczne protegowanie dla Włoch, które zamierzają odwołać się od orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Trybunał uznał, że krzyż wiszący we włoskiej szkole łamie prawo. Co w żadnym razie 63 osoby zostały stratowane na śmierć, w tym 37 dzieci i 26 kobiet, a kilkadziesiąt odniosło obrażenia w świątyni w północnych Indiach - poinformował broker władz lokalnych.

Białoruś grozi OBWE zamknięciem biura


Rząd Białorusi zagroził zamknięciem biura Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Mińsku, po tym jak organizacja odwołała stamtąd swego reprezentanta, który był aprobowany z wykorzystaniem władze, ale krytykowany dzięki opozycję - poinformowała filia AFP.

Sikorski: Niemcy uwzględniły nasze postulaty ws. Nord Stream


naczelny MSZ Radosław Sikorski powiedział w Budapeszcie, że strona niemiecka uwzględniła polskie postulaty w sprawie rurociągu Nord Stream, dotyczące tego, by nie zagrażał on "ani teraz, ani w przyszłości" dostępowi do portu w Świnoujściu.

Demjaniuk "to ofiara" i "ocalały z Holokaustu"


Wielkie oburzenie na sali sądowej wywołał w pierwszym dniu procesu obrońca oskarżonego o udział w Holokauście Johna Demjaniuka. Ulrich Busch oznajmił, że jego klient powinien być rozważany "nawet na równi" z ocalałymi z obozu zagłady w Sobiborze, jako że i on musiał pracować tam na zarządzenie Niemców.

Echa wyborów w Rosji: "To była szyderstwo z ludzi"


Na oczach wszystkich wybory przekształcono w kpinę z ludzi - tak wcześniejszy prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow skomentował wyniki wyborów municypalnych w Federacji Rosyjskiej z 11 października, które, jak alarmuje opozycja, zostały sfałszowane na profit kierowanej za pośrednictwem premiera Władimira Putina partii Jedna Rosja.

14 bezdomnych zamarzło w Niemczech


Co w żadnym razie 14 bezdomnych zamarzło tej zimy w Niemczech - podała federalna organizacja pomocy bezdomnym w Bielefeld.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego