zastępca Schetyny podał się do dymisji


Antoni Podolski potwierdza w rozmowie z tvn24.pl, że złożył rezygnację ze stanowiska wiceszefa MSWiA. - Nastąpiło to kilka dni temu. minister Schetyna zgodził się z tą decyzją - komentuje Podolski, jaki podsekretarzem stanu w ministerstwie był od stycznia ubiegłego roku.

Apteki masowo rezygnują z pracy w nocy - alarmuje "Dziennik gazeta Prawna". W Polsce jest już co niemiara miejscowości, w których nie działa w nocy ani jedna. - Nie opłaca nam się przyjmować do pracy pracowników dla jednego czy dwóch klientów - tłumaczą się aptekarze. prezes doradców premiera Michał Boni powiedział, że rządowi zależy na stworzeniu jak najlepszych warunków dla wzrostu dzietności, opieki nad dziećmi, nauki, wchodzenia na rynek pracy oraz funkcjonowania na rynku pracy osób do góry 50. roku życia. "Polska The Times": Liczący sobie dopiero co 13 lat Jordan Romero z Kalifornii postanowił wejść na Mount Everest.Budowa Gazociągu Północnego na dnie Morza Bałtyckiego umożliwi Rosji kontrolę ruchu okrętów podwodnych na wodach międzynarodowych. Na całej długości rury zamontowane zostaną czujniki - twierdzi ekspert Szwedzkiej Agencji Badań nad Obronnością (FOI). regulacja i słuszność robi dodatkowy krok w stronę wyborców - internautów. Po założeniu swojego konta w serwisie YouTube, dokąd umieszczała antyrządowe kreskówki, stronnictwo uruchamia własny portal społecznościowy. PiSbook, MyPiS a być może nasz-PiS? Jak będzie się nazywał - jeszcze nie wiadomo. początek serwisu na początku przyszłego roku. manipulacja światem atomów elektryzuje naukowców od wielu lat. Ale dopiero od niedawna ktokolwiek z nas przypuszczalnie z nanotechnologii posłużyć się na co dzień. A przedmiotów i metod leczenia, tworzonych przy użyciu człowieka na poziomie miliardowych części metra, przybywa.

asystent zbiorowy Centralnej Rady Żydów w Niemczech Stephan Kramer ocenił w sobotę, że zestawienie ataków na papieża i antysemityzmu w piątkowym kazaniu kaznodziei Domu Papieskiego ojca Raniero Cantalamessy było "obrazą i impertynencją".

Danuta Olewnik jutro stanie przed sejmową komisją, która wyjaśnia okoliczności porwania i zabicia Krzysztofa Olewnika - poinformował radio RMF FM boss komisji Marek Biernacki. wyjątkowy w swoim rodzaju zespół akceleratora o nazwie NIKA ma powstać w regionie miasta Dubna, 125 km od Moskwy. skonstruowany zostanie z czterech elementów. Jeden z nich jest już aktywny.

- z trudem mi jest sobie wyobrazić, że służby się nie interesowały tym lotem. pies z kulawą nogą nie reagował na listę pasażerów, że cały kwiecie wojska będzie na jednym pokładzie. Kogoś zamroczyło - mówił w TVN24 gen. Gromosław Czempiński, były zwierzchnik UOP. Wydawałoby się, że zidentyfikować wiek pupila jest łatwo. Teoretycznie wystarczy pomnożyć za pomocą siedem jego lata. Okazuje się jednak, że powinno się w ocenie wywiać też pod uwagę np.: rozmiar psa. Co coraz liczy się do zwierzęcej metryki- sprawdził sprawozdawca polski i Świata. Lecąc na uroczystość pod ręką grobach katyńskich, gdzie wymordowana została śmietanka II Rzeczypospolitej, w tragedii samolotowej giną wspaniali ludzie, liderzy, czołówka III RP - powiedział o katastrofie prezydenckiego samolotu były prezydent Aleksander Kwaśniewski.Najprawdopodobniej to Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zajmie się przeciekiem do "Rzeczpospolitej" materiałów ze śledztwa w sprawie afery hazardowej - powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w Polskim Radiu. detektyw sprawdzą też, czy CBA podsłuchiwało byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Mszą żałobną w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe płk. Zbigniewa Dębskiego, członka kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari. Płk Dębski zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. - Musimy sanować skutki nadmiernego opalania się - mówi na antenie TVN24 dermatolog dr Anna Pura. Zdaniem lekarki - i jak twierdzi - plus większości dermatologów, opalanie na solarium jest bardziej szkodliwe niż tradycyjne leżakowanie na słońcu.

"Masowe zwolnienia prowokują konflikt"


Związkowcy z PZU bronią swoich miejsc pracy. Przybyli do Warszawy, by dostarczyć w resorcie skarbu petycję z postulatami w przeciwieństwie masowym zwolnieniom. - Jeśli kierownictwo spółki zapowiada tak ogromne masowe zwolnienia w sytuacji znakomitej prosperity, prowokuje się w ten podejście spór społeczny - twierdzi dyrektor "Solidarności" Janusz Śniadek.

Ptaki i siła robocza dziękują krowom


W Parku Narodowym przestrzał Warty odbędzie się w niedzielę świętowanie Krowy. Ta osobliwa uroczystość upamiętnia zasługi jakie zagrożonym gatunkom ptaków oddają na tym terenie mućki i krasule.

silny popchnięcie w kopalni "Rydułtowy-Anna"


Pięciu górników zostało dzień dzisiejszy rannych dzięki porannego wstrząsu w kopalni "Rydułtowy-Anna" w Rydułtowach - poinformował przedstawiciel Kompanii Węglowej, do której należy kopalnia, Zbigniew Madej.

SN uchylił orzeczenie w głośnej aferze z lat PRL


Sąd Najwyższy uchylił wyrok w głośnej "aferze skórzanej", w której zapadł dziewiczy w PRL werdykt skazujący na karę śmierci w sprawach gospodarczych, zamieniony później na dożywocie. Kasację w tej sprawie złożył eksponent Praw Obywatelskich.

Ukraina oddała admiracja ofiarom Wielkiego Głodu


Ci, którzy podważają prawdę o Wielkim Głodzie lat 1932-33 na Ukrainie, należą do sił ciemności - oświadczył dziś prezydent Wiktor Juszczenko, przemawiając w Kijowie na przestrzeni uroczystości żałobnych w 76. rocznicę tej tragedii.

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje wycieczki szkolne dla dzieci oraz niezapomniane

- jeśli jesteś zainteresowany organizacją zielonej szkoły dla swojej klasy koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą.