Zastępca Schetyny podał się do dymisji


Antoni Podolski potwierdza w rozmowie z tvn24.pl, że złożył rezygnację ze stanowiska wiceszefa MSWiA. - Nastąpiło to kilka dni temu. członek rządu Schetyna zgodził się z tą decyzją - komentuje Podolski, który podsekretarzem stanu w ministerstwie był od stycznia ubiegłego roku.

Już lada dzień PKP Intercity ma przekształcić się nie do poznania - czytamy na portalu rynek-kolejowy.pl. Nowe, szybkie pociągi, tańsze bilety, i nowy rozbiór jazdy od 13 grudnia mają wycofać się naprzeciwko potrzebom pasażerów. Amatorzy narciarstwa dostaną np. nowe, bezpośrednie federacja EuroCity z Warszawy i Katowic do Villach. blisko godz. 14.00 na osiedlu Piastów w Nowej Hucie doszło do napadu na bank. Zamaskowany gorsza połowa wszedł do środka placówki, w chwili gdy znajdowały się tam wprost przeciwnie dwie pracownice. Podszedł do okienka, wyciągnął rzecz równoległy do pistoletu i zażądał wydania pieniędzy. Bronisław Komorowski i Wojciech Jaruzelski polecą razem do Moskwy na obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Pełniący obowiązki prezydenta Marszałek Sejmu przyznał, że zaprosił generała na warstwa wynajętego samolotu.Scotland Yard opublikował listę 10 przestępców-obcokrajowców, których ścigają rodzimi policjanci. Na liście osób, które według Brytyjczyków ukrywają się na Wyspach, jedna druga to Polacy. Było o włos od kolejnej katastrofy kolejowej w Rosji. W Dagestanie, tuż zanim przejazdem pociągu, wybuchła bomba. Na eudajmonia obyło się bez ofiar. "Gazeta Wyborcza": Stefan Kotlewski, icemarszałek Mazowsza z Platformy Obywatelskiej tak wstrzelił się w agenda marszałka Adama Struzika z PSL, że otworzył nową drogę, gdy ten był w Brukseli.

Z godziny na godzinę rośnie liczba ofiar katastrofy promu "The Dumai Express 10" mimo Sumatry. Ostatni bilans mówi, że utonęły 23 osoby. Na jednostce mogły zgodnie z prawem przebywać maksymalnie 273 osoby, ale są podejrzenia, że na promie znajdowało się więcej ludzi.

To naruszenie moich dóbr osobistych - oświadczył przed komisją hazardową dawny delegat SLD Piotr Gadzinowski, kto został wezwany jako świadek. I zażądał przeprosin. Ale to nie niezrównany zgrzyt. Do innego świadka sejmowi śledczy w ogólne nie mieli pytań. Czwartkowe przesłuchania nie przyniosły w takim razie przełomu. Z apelem do wszystkich Polaków, aby zaangażowali się w inicjatywy zmierzające do obrony kultury i piękna polszczyzny - zwracają się biskupi polscy w liście pasterskim, który w niedzielę będzie odczytany we wszystkich kościołach.

dwa kobiety, które dokonały zamachów na moskiewskie metro, najprawdopodobniej przyjechały do stolicy Rosji rejsowym autobusem z miasta Kizlar w Dagestanie. prowadzący autobusu, którym podróżowały rozpoznał ich twarze, po tym jak opublikowano je w gazetach - takie informacje wypływają z Rosji. Ukraińska przeciwdziałanie ostrzega: na majową wizytę w Kijowie Dmitrij Miedwiediew przywiezie "gotowe, przygotowane już na Kremlu" umowy, m.in. w sprawie połączenia Gazpromu z ukraińską państwową spółką paliwową Naftohaz. Wicepremier Ukrainy Andrij Klujew oświadczył jednak, że w trakcie spotkania nie dojdzie do podpisania żadnych paktów o współpracy w dziedzinie energetycznej. "W Sopocie już pada zatrzęsienie ze śniegiem", "Bieszczady też zasypało", "Chyba zima wraca" - donoszą nasi internauci na platformę kontakt TVN24. chociaż już maj za pasem, to w wielu regionach krajowy spadł śnieg, a termometry pokazały temperatury w okolicach zera stopni. Pogodowa anomalia czy prawdziwy odrodzenie się zimy?Wenezuelski rząd idzie na wojnę z nielegalnymi kopalniami złota - siedliskiem m. in. narkomanii, prostytucji i niewolniczej pracy. przed chwilą rozpoczął ośmiotygodniową operację, która ma odwołać wyrwany spod prawa proceder i przywrócić sekwencja w kraju. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zdecydował, że wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca. Ewentualna druga tura została zaplanowana na 4 lipca. Snajperzy strzelający do warszawskich pojazdów komunikacji miejskiej powinni mieć się na baczności. nie całkiem czterech godzin zajęło policjantom namierzenie nastolatka, który w poniedziałek strzelał do tramwaju na warszawskim Mokotowie.

Irak: "Chemiczny Ali" skazany na śmierć


Ali Hasan al-Madżid, zwany Chemicznym Alim, został w niedzielę osądzony na śmierć z wykorzystaniem powieszenie za model w 1988 r. rozkazu zrzucenia bomb chemicznych na kurdyjskie miasto Halabdża, co spowodowało mroczny żniwiarz 5 tys. osób - poinformowała iracka telewizornia publiczna Al-Irakija.

Straszna śmierć gimnazjalisty z Warszawy


Zmasakrowane konkret 16-letniego Rafała znaleźli w lesie w Kobyłce pod Warszawą grzybiarze. O makabrycznym odkryciu donosi Janina Blikowska z "Życia Warszawy". Policja przypuszcza, że śmierć podlotek to pokłosie brutalnej zemsty jego rówieśników.

Republika Federalna Niemiec ponaglają Izrael


Kanclerz Szwab Angela Merkel podejmując w Berlinie premiera Izraela, oznajmiła, że ustanie rozbudowy osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu jest istotnym warunkiem postępu w negocjacjach pokojowych na Bliskim Wschodzie.

RMF: Rosjanie zrobią dla własny wyjątek?


aktualnie czekamy na oficjalne zaproszenie do Moskwy - stwierdził prezydencki minister Paweł Wypych. Ambasador Rosji zaprosił na razie ustnie Lecha Kaczyńskiego na obchody 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Władimir Grinin przekazał zaproszenie w czasie spotkania z szefem Kancelarii Prezydenta Władysławem Stasiakiem.

z wykorzystaniem Henry'ego nie chciał już sędziować


Szwedzki arbiter piłkarski Martin Hansson na serio myślał nad rezygnacją ze swojej sędziowskiej kariery. Arbiter, jaki nie zauważył zagrania ręką Thierry'ego Henry'go w meczu Francja-Irlandia, stał się obiektem nagonki kibiców i części mediów.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego