nowy rok, stara technika


Dzisiejsza posiedzenie na GPW przyniosła spodziewaną zwyżkę na otwarciu, ponieważ po wczorajszym lekkim strachu indeksy amerykańskie, wprawdzie dosyć niespodziewanie, zamknęły się na lekkich plusach, a w następstwie tego wolno było odreagować wczorajszą przecenę.

Na początku dzisiejszej sesji notowania złotego podlegają umocnieniu. kurs EUR/PLN zszedł w dole poziomu 4,1300. Po siedmiogroszowym spadku z wczorajszych szczytów, notowania tej pary walutowej podlegają konsolidacji. Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła w lipcu 2,9% w ujęciu rocznym wobec 2,7% r/r miesiąc wcześniej, podał w czwartek Narodowy bank lokalny (NBP). Od 1 marca unijni konsumenci telefonów komórkowych będą chronieni przed zbyt wysokimi fakturami za przeglądanie stron internetowych czy pobieranie plików w ramach roamingu w trakcie pobytów w innym kraju UE.Kraj nad Wisłą nie przyjmie euro wcześniej niż w 2014, 2015 roku, dojście do ERM2 nie nastąpi przed uchyleniem poniżej lokalny procedury nadmiernego deficytu - oceniła Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej. skupisko Nadzorcza spółki Koleje Mazowieckie odwołała w piątek prezesa Jakuba Majewskiego. Majewski był prezesem od końca czerwca br. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej spółki rada podziękowała mu za pracę, ale nie podała powodów odwołania go ze stanowiska. chociaż zarobki pracowników działów produkcyjnych w 2008 roku nie kształtowały się na najwyższym poziomie w porównaniu z innymi, to acz dostrzec można było znaczną poprawę ich sytuacji. Połowa z osób zatrudnionych w pionach produkcyjnych zarabiała pomiędzy 2400 PLN a 6000 PLN brutto. Najlepiej opłacani - w granicach 10 800 PLN - byli dyrektorzy ds. produkcji. choć najniższe stawki oferowano pracownikom na szczeblach szeregowych, w tym np. operatorom urządzeń i maszyn. Ich wynagrodzenia oscylowały w granicach 2300 PLN.

"Dziennik periodyk Prawna" pisze, że Gas - System rezygnuje z budowy rurociągu, który połączyłby własny architektura gazowy ze słowacką siecią przesyłową. Według gazety, lokalny operator gazociągów uznał tę inwestycję za zanadto drogą.

Energy giant BP moved forward on Thursday with untested solutions it hopes could capture oil spilling from a ruptured well in the Gulf of Mexico where the accident threatens an environmental disaster. Koncern hutniczy ArcelorMittal Poland jeszcze w marcu planuje ponowne inwestycja drugiego wielkiego pieca w swoim zakładzie w Dąbrowie Górniczej. Piec dawnej Huty Katowice został wygaszony jesienią 2008 roku, kiedy na hutniczym rynku zapanował zastój.

Świeże owoce i warzywa sprzedawane w Polsce są dobrej jakości. Nieprawidłowości dotyczą wyłącznie ich oznakowania - wynika z kontroli Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Kontrolerzy nie stwierdzili obecności GMO w pomidorach. Zdaniem dyrektora IERiGŻ Andrzeja Kowalskiego, do końca roku w kolejnych miesiącach żarcie będzie drożeć o 2-3 proc. rok do roku. Kowalski szacuje, że plon zbóż w 2010 roku będą niższe o 13 proc. w porównaniu z plonami zeszłorocznymi. W czasie godzin azjatyckich przebieg EUR/CHF raptownie wzrósł, wspinając się do poziomu 1,4815 franka. żywość zmian, jak również ich wielkość sugeruje, że było to podyktowane interwencją Narodowego Banku Szwajcarii (SNB) lub na zlecenie tego banku.ministerium Skarbu Państwa planuje sypnąć do 16 proc. akcji Enei jedynie krajowym i zagranicznym inwestorom instytucjonalnym - poinformował w środę resort skarbu. Najnowsze dane dotyczące kondycji sektora przemysłowego wskazują, że uzdolnienie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce na początku IV kwartału ulegały stopniowej poprawie - wynika z danych Markit przygotowanych dla HSBC. Wskaźnik PMI w sierpniu 2009 roku wzrósł do 48,8 pkt poniżej 48,2 pkt odnotowanych we wrześniu. Amerykańska targowisko zanotowała w środę spadki po krytycznej wypowiedzi przedstawiciela amerykańskiego banku centralnego o wysokości stóp procentowych w USA.

Na narty na to samo w kasku


Już od lutego dzieci do 15. roku życia będą musiały zakładać kaski przed jazdą na nartach lub snowboardzie - zapowiada "Dziennik czasopismo Prawna".

stopień dorzuca 5 proc. akcji PZU


Minister skarbu Aleksander mnóstwo powiedział, że jego ministerstwo podjął decyzję o sprzedaży w ofercie publicznej PZU jednocześnie do 5 proc. akcji. Inwestorzy indywidualni mogą się spisywać na akcje w środę do godz. 24 za pomocą internet i do 20 w biurach maklerskich.

Świńska grypa hitem w internecie


Hasło "objawy świńskiej grypy" było, wg wyszukiwarki Google, hitem polskich internautów w ostatnich miesiącach - informuje "Dziennik periodyk Prawna".

IRG SGH odnotowuje poprawę koniunktury w budownictwie


IRG SGH odnotował w IV kwartale dalszą poprawę koniunktury w budownictwie - wynika z badań Instytutu.

Debiut PZU ratuje polski budżet


pryncypał NBP ma obowiązek być wybrany co tchu - uważa minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że przedłużenie elastycznej linii kredytowej, o co zabiega resort, jest potrzebne, by chronić gospodarkę zanim ewentualnymi szokami.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego