nieznany rok, stara technologia


Dzisiejsza sesja na GPW przyniosła spodziewaną zwyżkę na otwarciu, dlatego że po wczorajszym lekkim strachu indeksy amerykańskie, niemniej jednak dosyć niespodziewanie, zamknęły się na lekkich plusach, a tak więc jest dozwolone było odreagować wczorajszą przecenę.

Dwa konsorcja zostały dopuszczone do złożenia wstępnych ofert w przetargu na budowę dwóch bloków energetycznych w Elektrowni Opole - dowiedział się "Parkiet". Czwartek zakończył się na rynkach walutowych spadkami wartości dolara. Amerykańska środek płatniczy traciła względem wszystkich głównych konkurentów. Przyczyniły się do tego wzrosty na giełdach za oceanem, wywołane dobrymi danymi. Grzegorz D. złożył zawiadomienie do Urzędu Kontroli Skarbowej a prokuratury, że Enea Operator, spółka energetyczna z Poznania, bezumownie korzysta z jego nieruchomości - informuje "Polska The Times".wystarczy żniw przynosi niewielki wzrost cen pszenicy konsumpcyjnej, tańsze jest niemniej żyto. Ceny mięsa w drugiej połowie sierpnia nie notowały większych zmian - wynika z co tygodniowej analizy cen podstawowych produktów rolnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że około 15 podmiotów odebrało do tej pory memoranda informacyjne dotyczące trzech prywatyzowanych właśnie spółek chemicznych - Azotów Tarnów, Ciechu i ZAK. Kolejni potencjalni inwestorzy, być może chociażby ośmiu, są wstępnie zainteresowani i też mogą w najbliższych dniach pobrać te dokumenty. Po pierwszej, skrajnie optymistycznej reakcji na awaryjny plan dla strefy euro, na rynki finansowe wrócili inwestorzy dostrzegający ciemne strony pakietu o wartości 750 mld euro.

- Rosja prowadzi rozmowy z Polską na rzecz kupna rafinerii w Możejkach i od powodzenia tych rozmów uzależnia restauracja dostaw ropy naftowej na Litwę - poinformowała agencja Reuters, powołując się na wypowiedź prezydent Litwy Dalii Grybauskaite.

W piątek w Poznaniu ruszają Targi Multimediów i Rozrywki Poznań Game Arena. To największa postępowanie poświęcona multimediom i elektronicznej rozrywce w Polsce. Organizatorzy spodziewają się o tyle o ile 30 tys. odwiedzających. 3,6 mln zł kosztowało powoływanie i odwoływanie kolejnych zarządów regionalnych rozgłośni Polskiego Radia w latach 2006-2008 - podała Najwyższa pokój Kontroli. W przypadku rozgłośni w Gdańsku i Warszawie dozór zakończyła się wnioskami do prokuratury.

Podwyżki zaatakowały powszechny giełda żywności, a do własny maja dotrzeć zimą - zapowiada "Rzeczpospolita". Jak twierdzi gazeta, z nowym rokiem podrożeją cukier, mleko, a chociażby czaj - wylicza gazeta. Mennica Polska, która ogłosiła wezwanie na 54,95 proc. Ruchu, nie uzyskała minimalnej liczby zapisów na akcje, dających 51 proc. głosów na WZA, w pobliżu której apostrofa miało dojść do skutku - podał pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP. Na srebrnej monecie upamiętniającej 65. rocznicę oswobodzenia Auschwitz znajdzie się wizerunek rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza polskiego podziemia, który dobrowolnie poszedł do obozu, by stworzyć tam konspirację. Po wojnie Pilecki został dzięki komunistów skazany na śmierć i rozstrzelany. Monetę wyemituje Narodowy pula Polski.Kolejki do leczenia w nowym roku na chyba nie będą mniejsze, bo Narodowy środki pieniężne Zdrowia wyda na leczenie o milion milionów złotych mniej niż w 2009 r. To następstwo m.in. spadku cen skupu żyta - pisze "Dziennik Polski". Firmy wynajęte przez Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Warszawie do przewozu ofiar katastrofy pod Smoleńskiem przeznaczą należność za swoje usługi na cele charytatywne - poinformował "Rzeczpospolitą" prezes Polskiej Izby Pogrzebowej Witold Skrzydlewski. Po słabym początku dzisiejszych notowań, wywołanym realizacją zysków na giełdach i spadkiem EUR/USD, złoty zdołał odrobić większość strat. O godzinie 17:30 kurs USD/PLN testował poziom 2,7586 zł, a EUR/PLN 4,1231 zł. Oznacza to adekwatnie wzrost o 0,5 i o 0,2 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

Rządowe cięcia urzędników


Do końca przyszłego roku zatrudnienie w administracji ma być mniejsze o 10 proc. i tańsze o 8 proc. - wynika z rządowego projektu ustawy, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Według szacunków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które przytacza gazeta, pracę może stracić ok. 31, 6 tys. z ponad 358 tys. aktualnie zatrudnionych.

błogostan na rynku złotego


kurs złotego, kto kształtuje się w w ostatnim czasie głównie pod wpływem globalnego sentymentu, pozostawał we wtorek stabilny. Środa nie powinna przynieść w tym zakresie zasadniczych zmian, o ile publikowane liczne dane makroekonomiczne nie zaskoczą negatywnie.

Asseco Systems wygrało aukcja w GUS o wartości 1,9 mln zł


Asseco Systems, spółka zależna Asseco Poland, wygrała aukcja w GUS na dostawę sprzętu na potrzeby prac związanych ze spisami powszechnymi - podał GUS na stronach internetowych. Wartość oferty złożonej z wykorzystaniem Asseco Systems to 1,9 mln zł z VAT.

Nastroje ekonomiczne Polaków poprawiają się


Nastroje ekonomiczne Polaków w czwartym kwartale poprawiły się, wszelako ciągle są gorsze niż przedtem rokiem - podał ośrodek badania TNS OBOP. Im wyższe oświata i zarobki ankietowanego, tym lepiej oceniono kondycję gospodarki i sytuację ekonomiczną własnego gospodarstwa domowego.

PKN Orlen i Kuwait Energy Company mają licencję wydobywczą na szelfie łotewskim


Spółka SIA Balin Energy, wspólne przedsięwzięcie PKN Orlen tudzież Kuwait Energy Company, otrzymała drugą koncesję poszukiwawczo-wydobywczą na działalność w łotewskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego - podał PKN w komunikacie prasowym.

nasze gabinet organizuje gandzia szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne dodatkowo gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozłożenie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny nasze sekretariat organizuje zioło szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także cannabis szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły na każdą

zielone szkoły Warszawa

kasa plus do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne i gram szkoły na każdą kasa również wewnątrz dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego